Haber Detayı
27 Haziran 2019 - Perşembe 12:06 Bu haber 1076 kez okundu
 
İŞKUR Kütahya'da 240 üniversite öğrencisine iş imkanı
İŞKUR Sosyal Çalışma Programı kapsamında Kütahya’da 240 üniversite öğrencisine günlüğü 67 TL’den iş imkanı sunulacağı bildirildi.
Ekonomi Haberi


Kütahya Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamaya göre; Üniversite öğrencilerinin bir yandan kamu kurumlarında toplumsal faydası olan işlerde çalışabilecekleri, diğer yandan mesleki niteliklerini geliştirebilecekleri Sosyal Çalışma Programlarının başlatıldığı ifade edildi. Bu program çerçevesinde Kütahya’da 240 üniversite öğrencisinin yararlanacağı kaydedildi.

Konu hakkında açıklamada bulunan Kütahya İş Kurumu İl Müdürü Kamil Uçan, “Sosyal Çalışma Programlarımız, üniversite öğrencilerini geleceğe hazırlamayı hedefleyen yeni aktif işgücü piyasası araçlarımızdan birisi olacak. Bu program sayesinde geçlerimiz yaz tatillerini sosyal sorumluluk bilinçlerini artırıp verimli bir şekilde değerlendirecekler. Ayrıca cep harçlıklarını çıkaracaklar ve emekliliklerine sayılacak sigortalılıkları yapılacak. Temmuz ayı itibariyle başlayacak Sosyal Çalışma Programları ile asıl maksadımız üniversite öğrencisi gençlerimizin iş hayatına girişlerinde en az teknik beceriler kadar önemli olan; takım içinde çalışma, organize olabilme, iletişim kurabilme, analitik düşünme gibi sosyal becerilerini geliştirerek mezun olduktan sonra iş hayatına girişlerini kolaylaştırmaktır. Bu Programla öğrencilerimiz toplumsal faydanın yüksek olduğu hizmetlere katılarak iş tecrübesi edinmiş olacaklar.” dedi.

Açık öğretim, Yaz okulu, lisans ve doktora öğrencileri programdan yararlanamayacak

İŞKUR işbirliği ile kamu kurumlarında uygulanacak programlara;  Açık öğretim, yüksek lisans ve doktora öğrencileri hariç olmak üzere bütün üniversite öğrencileri diledikleri ilde başvuru yapabilecekler. Ancak 18 yaşını doldurmamış üniversite öğrencileri, başka bir işte çalışan veya staj yapan öğrenciler ile bahar döneminde dersleri devam eden yahut yaz okulundan ders alan öğrenciler bu programlara katılamayacaklar. Öğrencilerin motivasyonunu artırmak, derslerinde gösterecekleri gayreti desteklemek için başvurularda genel akademik ortalamalarda belli bir taban puanın da belirlendiği ifade edildi.

Katılımcılar 5 Temmuz tarihinde elektronik kura ile belirlenecek

Programdan yararlanmak isteyen gençlerimiz başvurularını 25-28 Haziran tarihleri arasında www.iskur.gov.tr adresi üzerinden online kullanıcı girişi yapılarak İŞKUR’a gelmeden elektronik ortamda yapabilecekler. Her bir öğrencinin bir yaz döneminde en fazla 3 programa başvuru hakkı bulunmakta olup, katılımcılar 5 Temmuz tarihinde merkezi elektronik kura sistemi ile belirlenecek.

Kaynak: (Kütahya Arşiv Haber) - Kütahya Arşiv Haber Editör:
 
Etiketler: İŞKUR, Kütahya'da, 240, üniversite, öğrencisine, iş, imkanı,
Haber Videosu
Yorumlar
Arşiv