Haber Detayı
25 Ocak 2018 - Perşembe 14:13 Bu haber 778 kez okundu
 
İşporta Pazarının üzeri kapanıyor
Kütahya Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu işporta pazarına yaptığı ziyarette esnafların daha rahat bir çalışma ortamına kavuşması için işporta pazarının üzerinin kapatılacağını söyledi.
Gündem Haberi


Başkan Kamil Saraçoğlu işporta pazarını ziyaret ederek, burada yapılacak çalışmalar ile ilgili esnafa bilgiler verdi. Çalışmalar hakkında pazar esnafıyla sohbet eden Başkan Saraçoğlu; “Esnaf ziyaretlerimiz esnasında işporta esnafımız bizden bu pazarın üstünün kapanması konusunda talepleri olduğunu belirtmişti. Bizde yaptığımız çalışmalar neticesinde işporta pazarının üstünün kapatılması ve buradaki esnaflarımızın daha rahat bir çalışma ortamına kavuşulması noktasında çalışmalarımıza başladık. Ülke ekonomimize katkıda bulunan ve Şehrimize istihdam sağlayan esnaflarımıza her zaman destek olarak onlara daha rahat bir çalışma ortamı sağlamak bizim en büyük görevlerimizden bir tanesidir.” şeklinde konuştu.

Yapılacak olan projeden memnun olan işporta esnafları ise, Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu’na teşekkür ederken, pazarda esnaflık yapan A. C. İsimli bir işportacı da alınan kararın son derece yerinde olduğuna işaret etti. A.C;  “Buranın üzerinin kapanması bize büyük fayda sağlar, özellikle kış aylarında bulunduğumuz sokağın dik oluşu ve güneş görmemesi nedeniyle aşırı buzlanma oluyor. Çok sayıda vatandaşımızın burada düştüğüne şahit olduk. Üzerimiz kapanınca bu sıkıntıdan kurtulmuş olacağız. Diğer taraftan, yağmur ve kar yağdığında teşhir ürünlerimiz de ıslanıyordu. Rüzgarda ise ürünlerimizi sağdan soldan topluyorduk. Üzerimiz kapanınca inşallah hem bizler soğuktan biraz olsun korunmuş olacağız, hem de görünüm açısından daha derli toplu bir Pazar haline gelirken hem de bu sıkıntılardan kurtulacağız.” dedi.

Esnaflarla birlikte çay içen Başkan Saraçoğlı kentte yapılan diğer projeler hakkında da bilgiler paylaştı.

Kaynak: (Kütahya Arşiv Haber) - Kütahya Arşiv Haber Editör:
 
Etiketler: İşporta, Pazarının, üzeri, kapanıyor,
Haber Videosu
Yorumlar
Arşiv