Haber Detayı
13 Ocak 2018 - Cumartesi 22:45 Bu haber 786 kez okundu
 
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Kütahya'da teşkilat binalarını açtı
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin Kütahya İl Teşkilat Binasının açılışını yaptı. Akşener Kütahya’da yaptığı konuşmada, iktidarlarında sanayileşmiş, gençlerin iş bulduğu ve emeklilerin rahat ettiği bir Türkiye inşa edeceklerini söyledi.
Siyaset Haberi


İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin il binasının açılışı için Kütahya'ya  geldi. Akşener, Devlet Hatun Caddesi üzerinde bulunan il binasının önünde partilere yaptığı konuşmada, “Hayma Ana’nın torunları, sizlerle beraber olmaktan büyük onur, şeref ve mutluluk duyuyorum. Bugün bu soğuk havada burada bu alanı şereflendirdiniz. Hangi şartlarda buraya nasıl geldiniz biliyorum. Hangi tehditlere hayır diyerek, hangi tehditlere karşı durarak buraya geldiniz biliyorum. Hakkınızı helal edin Allah sizden razı olsun.” dedi

“İYİ Parti’ye cesurların partisi, cesurların kurduğu siyasi bir hareket diyorum.”

Partisinin kuruluşunda ve teşkilatlanmasında emeği geçen herkesin yapılan pek çok tehditlere rağmen İYİ Parti’ye dahil olduğunu söyleyen Akşener, “Onun için ben İYİ Parti’ye cesurların partisi, cesurların kurduğu siyasi bir hareket diyorum.” şeklinde konuştu.

“En büyük problem genç işsizliği.”

Konuşmasının devamında hükümete yüklenen Akşener, Kütahya’da esnafları gezerken Kütahya’ya yeni fabrikalar açıldı mı diye sorduğunda hayır cevabı aldığını ve olanların da satılıp, kapanıp işçi çıkardığını öğrendiğini kaydetti. Akşener, “Kerbelaya döndük dedi biri. Haklıdır, Kerbelaya dönen şehirler ortaya çıktı. Niçin Kerbelayı söylerler; Kerbela zulümdür de onun için. Şimdi şehirlerimizin bir önceliği var. Genç işsizliği; soruyorsun Şırnak'ta, Edirne'de de, Kütahya'da da en büyük problem genç işsizliği.

“16 senelik iktidar Türkiye'de gençlerin işsiz güçsüz gezmesini sağlayacak bir denge sağlamış.”

16 senelik iktidar Türkiye'de gençlerin işsiz güçsüz gezmesini sağlayacak bir denge sağlamış. Emekliler, yaşlılar aç bu ülkede. Gençleriniz işsiz olduğu için, çocuk okuttukları için torun okuttukları için rahat edecekleri zaman 2. bir iş bulmaya çalışıyorlar. Ya da aç geziyorlar. Bunların farkındayız. Eğer ekonominizi sanayiye, üretmeye yönelik tanzim etmezseniz gençleriniz işsiz gezer, emekliler paralarını mecbur çoluğa çocuğa, toruna harcamak zorunda kalırlar. İYİ Parti iktidarında sanayileşmenin olduğu, gençlerin ve emeklilerin rahat ettiği, her şehirde fabrikaların bacaların tüttüğü, büyüklerin sadece torun sevdiği bir Türkiye'yi inşallah gerçekleştireceğiz." dedi.

Türkiye’de bütün varlıkların haraç mezat satıldığını ileri süren Meral Akşener, meydandakilere seslenerek; “Peki ne yaptınız kardeşim bunların parasını? Yeni fabrikalar mı ürettiniz? Yok. Ne yaptınız? Ha,, ortaya çıktı. Şimdi bir yüzükle siyasete başlandı, çoluk çocuğun gemicik filoları oldu. Onun için size soruyorum; sizin çocuklarınız işsizken, çoluklarının çocuklarının gemicik filoları oluşturduğu bir mantığa siz hakkınızı helal ediyor musunuz? Bir baltaya sap olamayan bakan çocuklarının evinden trilyonlar, para sayma makinalarının çıkmalarına hakkınız helal ediyor musunuz?” diye konuştu.

“Atanamayan öğretmenlerin sayısını kimse bilmiyor.”

Hükümetin eğitim politikalarını da eleştiren Akşener, İYİ Parti döneminde atanamayan öğretmenler meselesini, polislerin 3 bin 600 gösterge problemini çözeceklerini söyledi. İllerin gelişemediği için popülist politikalarla çok sayıda sosyal bilimler ve öğretmenlik bölümü içeren üniversite açıldığını dile getirerek “Amenna okulları açtın, ama içine hoca koyamadın, mühendislik fakültesi açamadın çünkü hoca yok. Ha bire sosyal bilim açtın Ha bire öğretmen yetiştiren bölüm açtın. Ne oldu? Şu anda atanamayan öğretmenlerin sayısını kimse bilmiyor. 2 sene sonra atanamamış öğretmen sayısının 1 milyon olacağını bu gençler iddia ediyor. Envanteri yok, envanteri. Peki, o kullar oralara açılmasaydı anası babası gönderecek miydi? Hayır. Başka seçenekler üzerinde duracaklar mıydı? Evet, Peki bu çocukların 4 yıl okuyup işsiz gezmelerine neden olacak sistemi kurmak yerine, bu çocukların yarın iş bulabileceği mesleki okul açmak yerine meçhul miktarda öğretmen mezun edersen bunun suçlusu sensin. Gereğini yapmak zorundasın. 2. Olarak takip edeceğimiz konu budur.

“İyi parti döneminde 3 çeşit öğretmen olmayacak.”

İyi parti döneminde 3 çeşit öğretmen olmayacak.  Biri sözleşmeli öğretmen, birisi ücretli öğretmen, biri de normal öğretmen. Böyle bir şey olur mu? 3 tane ayrı ücret alan öğretmen olamaz. İYİ Parti döneminde özel sektörde çalışan öğretmenlerin özlük haklarını devlet garanti edecek. Yani özelde veya devlette çalışmışsın bir farkın olmayacak. Bu meseleye başka türlü çöüz bulunamayacağı için İYİ Parti öncelikle bunu gerçekleştirecek.” dedi.

Akşener daha sonra partisinin Kütahya il binasının açılışını yaptı. Açılışa İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın, partinin bazı kurucu üyeleri ile partililer katıldı.

 

 

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: İYİ, Parti, Genel, Başkanı, Meral, Akşener,, Kütahya'da, teşkilat, binalarını, açtı,
Haber Videosu
Yorumlar
Arşiv