Haber Detayı
15 Ocak 2019 - Salı 19:46 Bu haber 483 kez okundu
 
Kar Kütahya'yı esir aldı
Kar Kütahya’yı esir aldı. Yoğun kar yağışı nedeniyle yarın okullar tatil edildi.
Gündem Haberi


Son yıllarda adeta kendini saklayan kar yağışı bu kış mevsiminde saklandığı yılların acısını çıkarıyor. Tüm yurdu esir alan soğuk ve yağışlı hava sahil kesimlerinde yağmur getirirken, iç ve yüksek kesimlerde yoğun kar yağışı olarak kendini gösteriyor. Kütahya’da sabah saatlerinde yağmur olarak başlayan yağışlı hava ise öğle saatlerinde yerini yoğun kar yağışına bıraktı.

Yoğun kar yağışı nedeniyle kent merkezinde ulaşım zorlukla sağlanırken, kentte ana arterler hariç tüm ara sokaklarda araçla ulaşım durmuş vaziyette

Yoğun kar yağışı nedeniyle il genelinde tüm okullar tatil

Öte yandan yoğun kar nedeniyle Kütahya genelinde yarın tüm okullar tatil edildi. Kütahya Valiliğinden yapılan konuya ilişkin yapılan açıklamada:

Bugün öğlen saatlerinde başlayıp kesintisiz olarak devam eden yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle İlimiz merkez ve ilçelerinde Millî Eğitim Bakanlığı’na bağlı her tür ve derecedeki resmî ve özel örgün ve yaygın eğitim kurumları, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri, özel öğretim kursları ile diğer Kamu Kurum ve Kuruluşlarına ait kreş ve okul öncesi eğitim kurumlarının 16.01.2019 Çarşamba günü 1 (bir) gün süre ile tatil edilmesine karar verilmiştir.

Ayrıca; Kamu Kurum ve Kuruluşlarında çalışan görevli personelden hamile, engelli, diyaliz hastaları, kalp ve böbrek yetmezliği, kanser vb. kronik ağır hastalığı olan memur ve diğer kamu görevlileri, 16.01.2019 Çarşamba günü 1 (bir) gün süre ile idari izinli sayılacaklardır.” ifadesi kullanıldı.

Kar yağışı yarın öğle saatlerine kadar aralıksız devam edecek

Meteorolojiden alınan bilgilere göre kar yağışının yarın öğle saatlerine kadar devam etmesi bekleniyor. Öğle saatlerinden itibaren duracak kar yağışı yerini sıfırın altında seyredecek soğuklara bırakacak. Hava sıcaklıkları yarın, Perşembe Cuma, Cumartesi ve Pazar günü gece saatlerinde -10 dereceye kadar düşmesi beklenirken, gündüz saatlerinde ise en yüksek 4-5 civarında seyretmesi öngörülüyor.

Kaynak: (Kütahya Arşiv Haber) - Kütahya Arşiv Haber Editör:
 
Etiketler: Kar, Kütahya'yı, esir, aldı,
Haber Videosu
Yorumlar
Arşiv