Haber Detayı
12 Mayıs 2020 - Salı 19:35 Bu haber 509 kez okundu
 
Karantina şimdide Kütahya kent merkezinde!
Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında salgının yayılmasını önlemek ve vatandaşlarımızın sağlığını korumak amacıyla uygulanan tedbirler kapsamında bu kez Kütahya kent merkezindeki bazı yerleşim alanları karantinaya alındı.
Asayiş Haberi


Kütahya Valiliğinden yapılan son dakika açıklamasında, “Perli  Mahallesinin tamamı, Gaybi Efendi Mahallesinde bulunan Uğur Sokak, Kanal Sokak, Seyhan Sokak ve Kızılırmak Sokak İl Hıfzıssıhha Kurulu kararıyla 12 Mayıs (bu gece) saat 00.00 itibarıyla 14 gün süreyle karantina altına alınmıştır. “ denildi.

Valilik açıklamanın devamında, vaka sayısında artış eğiimine dikkati çekerek şöyle denildi. "İlimiz genelinde Mayıs ayı ile birlikte pozitif vakalarda artış gözlendiği bilgisini daha önce paylaşmıştık. Maalesef bu eğilim devam etmektedir.

Bu çerçevede İl Pandemi Kurulu ile İl Hıfzzısıhha Kurulunca daha önce alınmış kararlara ve bugün itibarıyla aldığımız ilave tedbirlere uyma konusunda vatandaşlarımızın göstereceği gayret genel durumu olumlu yönde değiştirecektir.

Vatandaşlarımızdan beklentimiz Hükümetimizin, Bakanlıklarımızın, Valiliğimizin almış olduğu kararlara destek olmalarıdır."

Kaynak: (Kütahya Arşiv Haber) - Kütahya Arşiv Haber Editör:
 
Etiketler: Karantina, şimdide, Kütahya, kent, merkezinde!,
Haber Videosu
Yorumlar
Arşiv