Haber Detayı
01 Mayıs 2020 - Cuma 16:31 Bu haber 283 kez okundu
 
Korona Virisü yendi, Gediz Fırdan Köyündeki hayatına geri döndü
Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi (KSBÜ) Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde gördüğü tedaviyle yeni tip Koronavirüsü (Kovid- 19) yenen Ali Rıza Uludağ, Gediz ilçesi Fırdan Köyündeki hayatına yeniden döndü.
Sağlık Haberi


Gediz ilçesinin Fırdan köyünde ikamet eden Ali Rıza Uludağ, Korona Virüsü yenerek tedavi gördüğü KSBÜ Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesinden taburcu edilerek, köyündeki hayatına geri döndü. Hastalığa yakalanma süreciyle ilgili bilgiler veren Uludağ, virüsü il dışı çalışan eniştesinden bulaşma ihtimalinin yüksek olduğunu belirterek, “Eniştem il dışında çalışıyor. Ben de ablam yalnız kalmasın diye yanında kalıyordum. İlk olarak enişteme Koronavirüs teşhisi konuldu. Ardından bende de çıktı.” dedi. 

“SAĞLIK ÇALIŞANLARINA NE KADAR TEŞEKKÜR ETSEM AZ”

Uludağ, kendisinde hastalığın belirtileri olarak grip ve halsizlik şikayetler olduğunu söyleyerek, hastaneye yatış sürecini ise şöyle anlattı: “Eniştemde Koronavirüs testi pozitif çıktıktan sonra ev karantinasında kaldık. Bir süre sonra yataktan kalkamaz oldum. Geçmeyen boğaz ağrım vardı. 112’yi aradım. Ambulans geldi. Ardından Gediz Devlet Hastanesine götürüldüm. Orada yapılan tomografi testlerinin pozitif çıkması sonucu KSBÜ Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesine sevk edildim. Hastanede 6 gün kaldım.”

Hastanede odada tek kaldığını ve bunun büyük bir lüks olduğuna dikkati çeken A.Rıza Uludağ, “Sağlık çalışanları bana çok iyi baktılar. Hızlı bir iyileşme süreci yaşadıysam, bunu sağlık çalışanlarına borçluyum.  Onlara ne kadar teşekkür etsem az.” şeklinde konuştu.

“LÜTFEN EVDE KALIN”

Kovid- 19’u yenip, taburcu edildikten sonra doktorların söylediği gibi 14 gün ev karantinasında kaldığını ifade eden Uludağ sözlerine şöyle devam etti: “Çok şükür atlattım. Yine çıkmıyoruz tabii dışarı. Evde kal çağrısına uyuyoruz. Sadece evimizin bahçesinde işlerimizi hallediyoruz. Çapa yapıp, ihtiyacımız olduğu kadar mahsul topluyoruz kendimiz için. Annem ve babama yardımcı oluyorum böylelikle. Tarım önemli. Nişanlım da yardımcı oluyor. Onlar da 14 gün ev karantinasında kaldılar. Umarım en yakın zamanda ülke olarak bu virüsü atlatırız. O zamana kadar lütfen evde kalın.”

“HAYVANLARIMI ÇOK ÖZLEDİM”

Uludağ, hayvanlarını çok özlediğini ifade ederek, “Köpeğimin adı ‘Chucky’. Beni çok özlemiş. Çok şaşırtıcı. Beni gördüğü anda inanılmaz hareketlendi. Onu çok seviyorum. İneğimiz de öyle. Kedi ‘Pişi’ bahçede çalıştığımı görünce hep yanıma gelirdi. Şimdi yine geldi. Hepsini çok özledim.” diye konuştu.  

BAŞHEKİM ÖZATİK: “EKİPMAN, SOLUNUM CİHAZI GİBİ EKSİKLERİMİZ YOK. İYİ DURUMDAYIZ”

KSBÜ Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Orhan Özatik ise, iyileşen hastaları Ali Rıza Uludağ ve hastanelerin genel durumuyla ilgili yaptığı açıklamada, şunları söyledi: “Ali Rıza’ya geçmiş olsun dileklerimi iletirim tekrar. Hastanemizde tedavi edilerek, sağlığına kavuşmuştu. Bilim Kurulu’nun önerdiği bütün tedavi protokollerini uygulamaktayız. Şu an için hiçbir koruyucu ekipman, solunum cihazı gibi eksiklerimiz yok. KSBÜ Rektörü Prof. Dr. Vural Kavuncu ve Kütahya İl Sağlık Müdürümüz Dr. Mehmet Erşan ile birlikte yoğun bir çalışma temposu içindeyiz. Her şey kontrol altında. İyi durumdayız.”  

Kaynak: (Kütahya Arşiv Haber) - Kütahya Arşiv Haber Editör:
 
Etiketler: Korona, Virisü, yendi,, Gediz, Fırdan, Köyündeki, hayatına, geri, döndü,
Haber Videosu
Yorumlar
Arşiv