Haber Detayı
02 Aralık 2019 - Pazartesi 19:24 Bu haber 577 kez okundu
 
KSBÜ'de akademik atamalar hız kesmeden devam ediyor
Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesinde (KSBÜ) akademik atamalar hız kesmiyor. Üniversiteye atanan 10 öğretim üyesi ve 3 öğretim görevlisi için yapılan törenle, Rektör Prof. Dr. Vural Kavuncu ve Rektör Yrd. Prof. Dr. Mustafa Cem Algın tarafından çiçek verildi, hatıra fotoğrafları çekildi.
Eğitim Haberi


Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesinde atamalar devam ediyor. Atamalarla her geçen gün gücüne güç katan KSBÜ, yeni atanan öğretim üyeleri için rektörlük tarafından geleneksel hale getirilen çiçek verme törenine bir yenisi daha ekledi.

KSBÜ Rektörlük makamında gerçekleşen törende, Rektör Prof. Dr. Vural Kavuncu ve Rektör Yrd. Prof. Dr. Mustafa Cem Algın tarafından 10 öğretim üyesi ve 3 öğretim görevlisine çiçek takdim edilip, hatıra fotoğrafı çekildi.  Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Rektör Kavuncu ise: “Göreve geldiğimiz günden bu yana Sağlık Üniversitemize atamasını yaptığımız öğretim elemanlarımızla bir araya geliyor çiçek takdimimizle hem güzel bir başlangıç yapıyor hem de mesajlarımızı iletiyoruz. Öğretim üyelerimiz arasında sosyal iletişimin gelişmesi açısından bu çok değerli oluyor. Diğer yandan Kütahya kamuoyunu da yeni doktorlarımız ile ilgili bilgilendirme fırsatı bulmuş oluyoruz. Bu seferde gerek Kütahya’da Sağlık Bakanlığı doktoru olarak görev yapmakta iken Sağlık Üniversitemize kazandırdığımız gerekse de diğer illerden gelen değerli hocalarımızla bir araya geldik.

“Atamasını yaptığımız hocalarımız arasında Kütahya’da ilk defa branş hizmeti verecek olanlar var."

Yeni bir üniversite olarak yeni öğretim üyelerimiz ile birlikte dinamik, yenilikçi ve bilim ağırlıklı bir üniversite olmayı hedefliyoruz. Bilim ve eğitim dışında bizim önemli bir sorumluluğumuz da şehrimizde nitelikli ve kapsamlı bir sağlık hizmeti sunmak, vatandaşlarımıza bir üniversite hastanesinde olduklarını htirmek. Nitekim bugün atamasını yaptığımız hocalarımız arasında Kütahya’da ilk defa branş hizmeti verecek olan Kadın Hastalıkları ve Doğum, Perinataloji (gebelik süreci hastalıkları) uzmanı da bulunuyor.

“Tıp Fakültemize atanan öğretim üyelerimiz Evliya Çelebi Hastanesine görevlendirildi.”

Tıp Fakültemize atanan öğretim üyelerimiz Evliya Çelebi Hastanesine görevlendirildi, ihtiyaç duyulan alanlarda eksiklerimizi giderdiler. Diş Hekimliği Fakültesi Restoratif Tedavi Bölümüne (diş ve diş eti hastalıkları) atanan öğretim üyemiz de poliklinik hizmeti vermeye başladı. Simav Sağlık Hizmetleri MYO’ya bir süre önce atadığımız 3 öğretim görevlisi arkadaşımıza da yeni başladıkları akademik yaşamlarının başarılarla dolu geçmesini temennisi ile çiçeklerini vermiş olduk.

“Önümüzde ki süreçte de ihtiyaç duyulan alanlarda yetkin hocaların atamaları hız kesmeden devam edecek.”

Bu yaptığımız atamalarımızın olumlu sonuçlarını her yönüyle görmeye başladık. Evliya Çelebi Hastanesinde de vatandaşlarımız yeni branş doktorlarını ve sağlıktaki kaliteyi fark etmeye başladı. Hemen her alanda kendi hastanemizde yeterli bir sağlık hizmeti alırken başka illerdeki hastanelere gitme ihtiyaçları kalmadı. Şunu rahatlıkla ifade edebilirim; Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi olarak Kütahya’ya sağlıkta değer katıyoruz. Önümüzde ki süreçte de ihtiyaç duyulan alanlarda yetkin hocaların atamaları hız kesmeden devam edecek. İlimize hayırlı olsun.”

KSBÜ’de ataması yapılan öğretim üyeleri ve branşları şu şekilde;

1- Prof. Dr. Fatma Süheyla ALİUSTAOĞLU, Tıp Fakültesi, Adli Tıp AD
2- Doç. Dr. Efser ÖZTAŞ, Tıp Fakültesi, Kadın Hastalıkları ve Doğum AD
3- Doç. Dr. Rahmi ÖZDEMİR, Tıp Fakültesi, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları AD
4- Dr. Öğr. Üyesi Aysun Tuğçe AKAY, Diş Hekimliği Fakültesi, Diş Hastalıkları ve Tedavisi AD
5- Dr. Öğr. Üyesi İbrahim Güven KARTAL, Tıp Fakültesi, Üroloji AD
6- Dr. Öğr. Üyesi Feride MARIM, Tıp Fakültesi, Göğüs Hastalıkları AD
7- Dr. Öğr. Üyesi Hamdi TAŞLI, Tıp Fakültesi, KBB AD
8- Dr. Öğr. Üyesi Erkan AKDEMİR, Tıp Fakültesi, Nükleer Tıp AD
9- Dr. Öğr. Üyesi Harun YILDIRIM, Tıp Fakültesi, Acil Tıp AD
10- Dr. Öğr. Üyesi Muhammet Fatih TOPUZ, Tıp Fakültesi, KBB AD
11- Öğr. Gör. Özge SAKARYA ÇINKI, Simav SHMYO, Sağlık Bakım Hizmetleri Bölümü
12- Öğr. Gör. Müge İÇELLİ, Simav SHMYO, Terapi ve Rehabilitasyon Bölümü
13- Öğr. Gör. İsmail BACAK, Simav SHMYO, Sağlık Bakım Hizmetleri Bölümü

 

Kaynak: (Kütahya Arşiv Haber) - Kütahya Arşiv Haber Editör:
 
Etiketler: KSBÜ'de, akademik, atamalar, hız, kesmeden, devam, ediyor,
Haber Videosu
Yorumlar
Arşiv