Haber Detayı
26 Mayıs 2020 - Salı 14:31 Bu haber 532 kez okundu
 
KSBÜ Rektörü Vural Kavuncu, Corona salgınında Kütahya'nın Türkiye'yi geriden takip ettiğini söyledi
Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vural Kavuncu, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada Kütahya’nın Corona Virüsü salgınında Türkiye’yi geriden takip ettiğini söyledi. Kavuncu, “Yani biz daha pik noktasına yeni ulaştık sayılır denilebilir. İnşallah ulaşmışızdır. Bundan sonra artış olmayacağını ümit ediyorum.” İfadesini kullandı.
Gündem Haberi


KSBÜ Rektörü Prof. Dr. Vural Kavuncu Kütahya’nın Corona Virüsündeki son durumuyla ilgili açıklamalarda bulundu. Rektör kavuncu sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada Kütahya’nın salgında Türkiye’yi geriden takip ettiğini belirtti. Rektör Kavuncu, Kütahya’nın pik noktasına yeni ulaşmış sayılabileceğini ifade ederek, “Yani biz daha pik noktasına yeni ulaştık sayılır denilebilir. İnşallah ulaşmışızdır. Bundan sonra artış olmayacağını ümit ediyorum.” dedi

“Hastane bakımı gerektirmeyen, hasta sayılarımız hala çok yüksek.”

Rektör Kavuncu açıklamalarını şöyle sürdürdü:

“Bu sürece kadar hastane sıkıntımız, bakım sıkıntımız olmadı. Şu an hastane bakımı gerektirmeyen, hasta sayılarımız hala çok yüksek. Bununla ilgili pandemi konuk evi projesini ortaya koyduk. Kütahya’da KSBÜ Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesini kapattık ve misafirhane statüsüne dönüştürdük. Bu insanların bakımı orada sağlanacak. Tavşanlı’da da bununla ilgili bir merkez açmak üzereyiz.”

Sosyal mesafe, maske ve hijyen kurallarını uygulamakta sıkıntı var.”

Kavuncu açıklamasının sonunda ise, Kütahya’da sosyal mesafe, maske ve hijyen kurallarını uygulamakta sıkıntı olduğunu ifade ederek, “Buna bağlı yeni vakalar ve bulaşma riskleri hala yüksekte kalıyor.” uyarısını yaptı.

Kaynak: (Kütahya Arşiv Haber) - Kütahya Arşiv Haber Editör:
 
Etiketler: KSBÜ, Rektörü, Vural, Kavuncu,, Corona, salgınında, Kütahya'nın, Türkiye'yi, geriden, takip, ettiğini, söyledi,
Haber Videosu
Yorumlar
Arşiv