Haber Detayı
16 Temmuz 2018 - Pazartesi 18:01 Bu haber 280 kez okundu
 
Kütahya 15 Temmuz'un 2. yıl dönümünde de Zafer Meydanını doldurdu
Kütahya’da, 15 Temmuz hain darbe girişimin 2. Yıl dönümü münasebetiyle Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri düzenlendi.
Gündem Haberi


Kütahya Valiliği ve Kütahya Belediyesinin Zafer Meydanında organize ettiği etkinliklere, aynı 15 Temmuz’da olduğu gibi demokrasisine, ülkesinin istiklaline ve istikbaline sahip çıkan binlerce vatandaş iştirak etti. Ellerinde Türk bayraklarıyla meydanı dolduran ve oluşturdukları uzun araç kuyruklarıyla renkli görüntüler sunan vatandaşlar, meydanda sanatçılar Esat Kabaklı ve Orhan Hakalmaz konseriyle de coştu.

Şehitlerimizi anma programı ise, öğle saatlerinden itibaren başlarken, Kütahya’daki şehitlikleri ziyaret edilmesiyle başlayan program, günün anısına fidanlar dikilmesiyle devam etti.

Programın Zafer meydanı ayağında ise, etkinlikler saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla start aldı. Program, Kur’anı Kerim okunması ile devam ederken, 15 Temmuz ile ilgili video gösterisi sergilendikten sonra siyasilerin konuşmalarına geçildi. Programda Vali Ahmet Hamdi Nayir ve siyasiler kısa birer konuşma yaparken,  ilk konuşmayı MHP Kütahya İl Başkanı Ferhan Yıldırım yaptı. Daha sonra sırasıyla AK Parti İl Başkanı Ali Çetinbaş, Kütahya Milletvekilleri Ceyda Çetin Erenler ve İshak Gazel konuştu. Ardından sahneye gelen Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu da, günün anlam ve önemine ilişkin bir konuşma yaptı.

Meydanda, tüm ülkeden aynı anda dev ekranlardan halka hitap eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşması da ortak canlı yayın aracılığıyla izlendi. Devlet Başkanı Erdoğan’ın konuşmasının ardından sahneye gelen Esat Kabaklı, eserlerini Kütahyalılara sundu.

Halk konserinin ikinci bölümünde ise Orhan Hakalmaz sahne aldı. Konserin ara bölümlerinde ise Kütahya’dan yerel bir orkestra ile mehter marşları ve kahramanlık türküleri yer aldı.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Kütahya, 15, Temmuz'un, 2., yıl, dönümünde, de, Zafer, Meydanını, doldurdu,
Haber Videosu
Yorumlar
Arşiv