Haber Detayı
23 Şubat 2019 - Cumartesi 18:32 Bu haber 1201 kez okundu
 
Kütahya Belediye Başkanlığı için 7 aday yarışa hazır
31 Mart Yerel seçimlerine hazırlanan siyasi partilerden Kütahya Belediye Başkanlığı için 7 aday yarışa ben de varım dedi.
Siyaset Haberi


Yerel seçimlerde şehrin kaderini tayin edecek olan başkanlık makamı için Kütahya’dan şimdiye kadar 7 siyasi partiden 7 aday başkanlık yarışı için ben de varım dedi. AK Parti, CHP, DSP, Demokrat Parti, MHP ve Saadet Partisi başkanlık yarışı için adaylarını belirlerken, adayların 5’i erkek, 2’si kadın adaylardan oluştu.

Kütahya Belediye Başkanlığı için AK Parti’den Ahmet Sami Kutlu, CHP’den Eyüp Kahveci, DSP’den Osman Çelik, Demokrat Parti’den Ayşe Ceylan, MHP’den Alim Işık, İYİ Parti’den Aynur Sezer ve Saadet Partisinden Ömer Faruk Evren Kütahyalı seçmenin oyuna talip oldu.

Başkanlık yarışı 3 aday arasında geçebilir

Yapılan kamuoyu yoklamaları ve meclislerde konuşulan yorumlara göre, Kütahya için başkanlık yarışının 3 aday arasında geçeceği tahmin edilirken, Kütahya Belediye Başkanlığı koltuğuna AK Parti, MHP ve CHP’nin açıkladığı adaylardan birisinin oturmasının yüksek ihtimal dahilinde olduğu ifade ediliyor.

CHP son dönemde oylarını artırdı, İYİ Parti’nin adayının 3 adayı zorlaması zor gözüküyor

CHP’nin Kütahya’da özellikle Milletvekili Ali Fazıl Kasap’ın etkin siyasetiyle son dönemde biraz daha oy artırdığına işaret edilirken, İYİ Parti’nin başkanlık yarışında yukarıdaki üçlü arasına girmesinin zor olduğu düşünülüyor.

Halk MHP’li Alim Işık’a daha fazla ilgi gösteriyor

Siyasi partilerin başkan adayları Kütahya’da seçim çalışmaları çerçevesinde halk ve esnaf ziyaretlerine aralıksız devam ederken, halktan en büyük teveccühün MHP’li Alim Işık’a gösterilmesi dikkati çekiyor.

Kaynak: (Kütahya Arşiv Haber) - Kütahya Arşiv Haber Editör:
 
Etiketler: Kütahya, Belediye, Başkanlığı, için, 7, aday, yarışa, hazır,
Haber Videosu
Yorumlar
Arşiv