Haber Detayı
12 Nisan 2018 - Perşembe 22:24 Bu haber 517 kez okundu
 
Kütahya Belediyesi 1 milyon çiçeği toprakla buluşturdu
Kütahya Belediyesi, baharla birlikte refüj ve kavşaklar başta olmak üzere şehrin birçok noktasındaki yeşil alanı estetik bir görünüme kavuşturdu. Belediye kentin çeşitli noktalarında 1 milyon çiçeği toprakla buluşturdu.
Gündem Haberi


Refüj ve kavşaklar başta olmak üzere, şehir merkezindeki park ve yeşil alanlarda mevsimlik çiçeklendirme ve bakım çalışmalarına devam eden Kütahya Belediyesi, Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan çalışmalar neticesinde Kütahya’yı adeta çiçek bahçesine dönüştürdü. Çalışmalar çerçevesinde Atatürk Bulvarı, Adnan Menderes Caddesi, Abdurrahman Karaa Bulvarı, Şehzadeler Parkı, çevre yollarında ve diğer muhtelif park ve yeşil alanlarda 250 bini sarı, 250 bini kırmızı, 150 bini mor, 150 bini pembe ve 50 bini beyaz olmak üzere toplam 850.000 adet Lale dikimi yapıldı.

Ayrıca, Sevgi yolu ve Atatürk Bulvarında bulunan kaldırımlardaki saksılara, Azerbaycan Parkı, Hasan Tahsin Aşan Parkı ve diğer yoğunluk arz eden bölgelere ise 40 bini beyaz, 55 bini pembe ve 55 bini mavi renkte olmak üzere toplam 150 bin sümbül soğan dikimi yapıldı. Böylece kentte 1 milyon çiçek toprakla buluşturulmuş olurken, çalışmalarda Anadolu Kilim motifleri, özel tasarlanmış desenler, farklı motif ve şekillerden oluşan dekoratif süslemeler kullanıldı.

Mevsim şartlarına göre çiçeklendirme çalışmalarının devam edeceği bildirilirken, şehri hem daha güzel bir görünüme kavuşturmak hem de doğal yaşam alanlarını daha kullanılabilir bir hale getirilmesinin amçlandığı ifade edildi.

 

Kaynak: (Kütahya Arşiv Haber) - Kütahya Arşiv Haber Editör:
 
Etiketler: Kütahya, Belediyesi, 1, milyon, çiçeği, toprakla, buluşturdu,
Haber Videosu
Yorumlar
Arşiv