Haber Detayı
06 Mart 2018 - Salı 15:23 Bu haber 530 kez okundu
 
Kütahya Belediyesi Kadınlar Gününü boş geçmedi
8 Mart Dünya Kadınlar Günü için Kütahya Belediyesi özel bir dizi etkinliğe imza atıyor. Belediye 8 Mart Perşembe günü ‘Kadınlar Günü’ dolayısıyla belediye sosyal tesislerinde saat 9.00’da Kütahya’da rol model olan kadınlar başarı hikâyelerini anlatacak. Kadın ressamların eserlerinden oluşan resim sergisi gün boyu gezilebilecek.
Yaşam Haberi


Kütahya Belediyesinin her ay artarak devam eden kültür sanat programları büyük ilgi topluyor. Alanında uzman isimleri Kütahyalılar ile buluşturan belediye hazırladığı etkinlik takvimiyle 7’den 70’e herkese seslenmeye devam ediyor. Bu çerçevede Dünya Kadınlar Gününü de boş geçmeyen Kütahya Belediyesi, ‘Kadınlar Günü’ dolayısıyla belediye sosyal tesislerinde saat 9.00’da Kütahya’da rol model olan kadınlar başarı hikâyelerini anlattığı kahvaltılı programı tertip etti. Program çerçevesinde ayrıca 09.00’dan itibaren, Hayme Ana Hanımlar Lokalinde kadın ressamların eserlerinden oluşan resim sergi ve kokteyl de gün boyu devam edecek.

Bu programlara ek olarak Perşembe günü saat 15.00’da ‘Benim Güzel Pabuçlarım’ve Pazar günü saat 13.00’da ‘Aslan ile Fare’ çocuk tiyatroları sahnelenecek. Ayrıca Kütahya Belediyesi ve Kütahya İl Müftülüğü ile ortaklaşa düzenlediği ‘Adalet ve Hakkaniyet Bağlamında Kadın’ programına Diyanet İşleri Başkanlığı Aile ve Dini Rehberlik Daire Başkanı Sedide Akbulut katılacak. Etkinler Hezar Dinari Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek.

 

Kaynak: (Kütahya Arşiv Haber) - Kütahya Arşiv Haber Editör:
 
Etiketler: Kütahya, Belediyesi, Kadınlar, Gününü, boş, geçmedi,
Haber Videosu
Yorumlar
Arşiv