Haber Detayı
14 Mart 2020 - Cumartesi 15:45 Bu haber 239 kez okundu
 
Kütahya Belediyesi Korona'ya karşı seferberlik başlattı
Ülke gündeminin 1 numaralı konusu olan Korona Virüsünün Türkiye’de de ilk görülmesinin ardından Kütahya Belediyesi de, hastalığına karşı önlem almak amacıyla ilaçlama ve dezenfeksiyon çalışmalarına son hızla devam ediyor.
Gündem Haberi


Koronavirüs (COVID-19) tüm dünyayı sarsarken, ülkemizde ilk vakaların görülmesiyle birlikte hastalığa karşı sert tedbirler alınıyor. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından okulların tatil edilmesiyle birlikte, hastalığa karşı duyarlılık hat safhaya çıkarken, Kütahya’da da koruyucu tedbirler çerçevesinde Kütahya Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü İlaçlama Birimi, belediye hizmet binasında bulunan vezne alanı başta olmak üzere toplantı salonları, çalışma ofisleri, konferans salonları ve fuaye alanı gibi bir çok noktada dezenfektan uygulaması yapıyor. Belediyenin ilaçlama ekipleri ayrıca, Belediye Makine İkmal Tesislerinde bulunan iş makinesi, servis aracı, cenaze aracı ve binek araçlarda detaylı ilaçlama ve dezenfeksiyon yaptı.

Çocuk parkları dezenfekte edilip yıkanıyor

Kütahya Belediyesi, hastalığına karşı önlem almak amacıyla ilaçlama ve dezenfeksiyon çalışmalarına hız kesmeden devam ederken Evlendirme Memurluğu binasında bulunan tüm salonları ve bekleme alanları ilaçlayarak dezenfekte etti. Çalışmalar kapsamında Kütahya Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri ise şehrimizde bulunan çocuk parklarında dezenfeksiyon ve yıkama işlemi yapıyor.

Camilerin dezenfeksiyonu için müftülük personeline eğitim verildi

Kütahya Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü İlaçlama Birimi personeli, Koronavirüs (COVID-19) hastalığına karşı camilerde başlattığı dezenfeksiyon çalışmaları kapsamında İl Müftülüğü personeline de eğitim verdi.

Kütahya’da hastalığına karşı önlem almak amacıyla şehrimizde bulunan camilerde önümüzdeki günlerde halk sağlığını korumak amacıyla dezenfeksiyon çalışmalarına başlayacak olan İl Müftülüğü personeline Kütahya Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü tarafından teorik ve uygulamalı eğitim verildi.

Belediye tüm kapalı etkinliklerini erteledi

Öte yandan, son olarak Kütahya Belediyesi aldığı tedbirler çeçevesinde son yaptığı açıklamayla da, Mart ayında gerçekleştirilmesi planlanan  konser, tiyatro, konferans ve seminer gibi kapalı alan etkinliklerini Korona Virüsü salgını nedeniyle ertelediğini kamuoyuna duyurdu.

 

Kaynak: (Kütahya Arşiv Haber) - Kütahya Arşiv Haber Editör:
 
Etiketler: Kütahya, Belediyesi, Korona'ya, karşı, seferberlik, başlattı,
Haber Videosu
Yorumlar
Arşiv