Haber Detayı
22 Nisan 2020 - Çarşamba 14:17 Bu haber 241 kez okundu
 
Kütahya Belediyesinden su ücretlerine Korona düzenlemesi
Kütahya Belediyesi, Koronavirüs’ün etkileri sebebiyle vatandaşların daha çok evde kalması nediyle su tüketiminin artması sonucunda, daha fazla ücret ödememeleri için ücretlendirmede yeni bir düzenleme yaptı.
Gündem Haberi


Kütahya Belediyesinin geçtiğimiz gün yapılan Meclis Toplantısında, vatandaşların Koronavirüs sebebiyle daha fazla evde kalması nedeniyle artan su tüketiminden dolayı mağduriyet yaşamaması için yeni bir düzenleme yaptı.

Belediye Başkanı Alim Işık, su tüketimlerinde yaşanan artış sebebiyle çok sayıda vatandaşın su ücretlerinde faturaların ikinci kademe üzerinden fiyatlandırmaya maruz kalmaması için yapılan düzenleme hususunda şu açıklamada bulundu:

 “Daha önce Belediye Meclisimizin kararı ile 2 ay içerisinde 30 m3’ün altında su tüketen vatandaşlarımızın su bedelleri en düşük tarife üzerinden işlem görüyordu. Kartlı sayaç kullananlarda mekanik sayaca göre belirlenen ücretin %5 indirimli olarak uygulanmasına karar almıştık. İçinde bulunduğumuz şartlar dolayısıyla, bu 30 m3’lük üst sınırı 50 m3’e, 50 m3’lük üst sınırı 100 m3’e artırarak neredeyse vatandaşlarımızın tamamının meskenlerde ve işyerlerinde kullanacakları su tüketimini kapsayacak şekilde en alt kademeden ücret ödemelerini öngören düzenlemeyi kararlaştırdık. Yine pandemi döneminin başlangıcında 3 tonluk avans yükleme miktarını 10 tona çıkartmıştık. Bu uygulamamız halen devam etmektedir. Bu kapsamda su ücretlerindeki yeni düzenlememizin şehrimiz ve hemşehrilerimize hayırlı olmasını temenni ediyorum.”

Kaynak: (Kütahya Arşiv Haber) - Kütahya Arşiv Haber Editör:
 
Etiketler: Kütahya, Belediyesinden, su, ücretlerine, Korona, düzenlemesi,
Haber Videosu
Yorumlar
Arşiv