Haber Detayı
06 Ağustos 2018 - Pazartesi 18:09 Bu haber 566 kez okundu
 
Kütahya Belediyesinin geleneksel toplu sünnet töreni yapıldı
Kütahya Belediyesinin sosyal sorumluluk projelerinden biri olan ve geleneksel hale getirdiği Toplu Sünnet Töreni 44.Kütahya Festivali etkinlikleri kapsamında fuar alanında gerçekleştirildi.
Kültür Haberi


Kütahya Belediyesi tarafından bu yıl 5.si düzenlenen geleneksel Toplu Sünnet töreni, Kültür Sarayında sünnet olan çocuklar ve ailelerine verilen yemek ile başladı. Yemek sonrası çocuklar otobüslere alınarak beraberinde konvoya katılan zabıta ekiplerinin sirenleri eşliğinde şehirde tur atarak heyecan yaşadılar.

Daha sonra Fuar alanına Kütahya Mehteran takımı eşliğinde getirilen çocuklara ve alanda bulunan misafirlere Kütahya Mehteran takımının gösterileri sergilendi. Daha sonra Kuran-ı Kerim Tilaveti sonrası, İl Müftüsü Hüseyin Hazırlar dua etti.

Sünnet töreninde hemşehrilerine hitap eden Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu ise; “5.Geleneksel toplu sünnet törenine hepiniz hoşgeldiniz. Bizler göreve geldiğimiz günden itibaren sizlerin hizmetinde olacağımızı söylemiştik. Bu düsturla her zaman halkımızın yanında olmaya gayret gösterdik. Toplu sünnet törenlerimizi de biz göreve geldiğimiz 2014 yılında ilk kez başlatmıştık ve bugün çok şükür geleneksel hale getirerek 5.sini gerçekleştiriyoruz. Bugüne kadar 300ün üzerinde evladımızın sünnetlerini Belediye olarak gerçekleştirdik. Ben bu etkinliğimize katılan evlatlarımızın ailelerine ve çocuklarımıza teşekkür ediyorum. İnşallah bu evlatlarımız geleceği parlak olsun, Vatana Millete hayırlı birer birey olsunlar, Hayırlı uğurlu olsun." şeklinde konuştu.

Çocukların yoğun ilgisi ile karşılaşan Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, günün anısına hatıra fotoğrafı çektirirken, daha sonra Başkan Kamil Saraçoğlu ve protokol üyeleri, sünnet olan 64 çocuğa çeşitli hediye takdim ettiler.

 

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Kütahya, Belediyesinin, geleneksel, toplu, sünnet, töreni, yapıldı,
Haber Videosu
Yorumlar
Arşiv