Haber Detayı
05 Ekim 2018 - Cuma 13:14 Bu haber 2182 kez okundu
 
Kütahya çocuk kaçırma iddiasıyla sarsıldı
Kütahya’da Yunusemre Mahallesinde Kartal marka bir araç kullanan şüpheli şahısın, 2 çocuğu kaçırmaya kalkıştığı iddia edildi. Dün yaşanan olayda, çocukları kaçırmaya çalışan şahsın Suriye’li mültecilerin sıklıkla hurda toplamak için kullandığı Kartal model, sarıya yakın krem renkli bir otomobil kullandığı ileri sürüldü.
Asayiş Haberi


Edinilen bilgilere göre, Kütahya’da dün yaşanan olayda, Yunus Emre Mahallesi Akşemseddin Camisi yakınlarında, 40 yaşlarında sarışın kimliği belirsiz bir kişinin, 2 çocuğu Kartal model otomobile bindirerek kaçırmaya kalkıştığı iddia edildi. Yenidoğan Mahallesi istikametine doğru kaçan aracı fark eden çocukların babasının ise, kendi otomobili söz konusu şüpheli aracı takip ederek, Yenidoğan Mahallesi kanal boyunda aracın önüne geçerek durdurduğu ileri sürüldü.

Şüpheli şahısın “Bu çocukları nereye götürüyorsun” diyen babaya, “Bunlar benim çocuklarım” diyerek cevap verdiği ve çocuklarını kendi otomobiline bindiren baba ile şüpheli şahıs arasında bir boğuşma yaşandığı belirtildi. Yaşanan boğuşmada Kartal model otomobilin sağ ön kapı camının kırıldığı ifade edildi.

Olayın polise ihbar edilmesi üzerine çocukları kaçırma girişiminde bulunduğu iddia edilen şüphelinin yakalanması için bölgeye çok sayıda polis ekibi sevk edildiği kaydedildi.

Çocukları kaçırıldığı halde, aracı takip eden baba neden plakayı alamadı?

Olayda, şüpheli şahısın kullandığı aracın baba tarafından takip edilmesi ve durumun ciddiyeti nedeniyle baba tarafından ilk dikkat edilecek şeyin araç plakası almak olmasına rağmen, plakasının alınamamış olması kafalarda soru işareti bırakıyor.

Söz konusu olayda, 2 çocuğu kaçırmaya kalkışan şahıs ve Kartal model aracın, polis tarafından arandığı gelen bilgiler arasında.

 

Kaynak: (Kütahya Arşiv Haber) - Kütahya Arşiv Haber Editör:
 
Etiketler: Kütahya, çocuk, kaçırma, iddiasıyla, sarsıldı,
Haber Videosu
Yorumlar
Arşiv