Haber Detayı
16 Ekim 2020 - Cuma 18:46 Bu haber 375 kez okundu
 
Kütahya'da 2 kişiden fazla yapılan misafirlikler yasaklandı
Kütahya’da bugün toplanan tarihinde İl Hıfzıssıhha Kurulu toplantısında vatandaşlarımızı Korona salgınından korumak adına önemli kararlar alındı. Kurul, kapalı mekanlarda iki kişiden fazla yapılan misafirlik, gün-gezek, akraba ziyaretleri, doğum günü partileri vb. etkinlikeri 15 gün süreyle yasaklandığını açıkladı.
Gündem Haberi


Korona salgınının kontrol altına alınması ve vatandaşlarımızın salgından korunabilmesi amacıyla bugün Kütahya Valisi Ali Çelik Başanlığında toplanan İl Hıfzıssıhha Kurulu önemli kararlar aldı.

Konuya ilişkin Kütahya Valiliğinden yapılan açıklamada, devletimiz tüm kurumları ile salgının yayılması ve vatandaşlarımızın hayatlarını tehdit etmesini engellemek için birçok tedbir aldığını ve uyulması gereken kuralları belirleyerek vatandaşlarımızla paylaştığı ifade edildi.

Bu Kapsamda da; Koranavirüs salgınının yayılmasını ve vatandaşlarımızın hayatlarının tehdit etmesini engellemek için, evlerde, kapalı mekan içerisinde ikiden fazla kişiyle yapılan misafirlik, günler/gezekler, akraba ziyaretleri, doğum günü partileri ve gelin çıkarma gibi vatandaşlarımızın toplu olarak bir araya geldiği faaliyetlerin 16.10.2020 tarihinden itibaren 15 gün süre ile yasaklanmasına karar verildiği bildirildi.

Açıklamada ayrıca;

ilimiz Merkez İlçeye bağlı köy ve benzeri seyrek nüfuslu yerleşim yerlerinde bulunan Ağaçköy İlkokulu ve Ortaokulu, Perli İlkokulu,  Şehit Tğm. Ahmet Tarım İlkokulu, Sırören İlkokulu ve Ortaokulu Parmakören İlkokulu ve Ortaokullarında tüm sınıflar düzeyinde tüm derslerin Covid-19 tedbirlerine uygun olarak yüz yüze eğitim yoluyla işlenmesine,

Yüz yüze eğitime başlanan tüm okullarda okul idareleri tarafından öğrencilerin Hayat Eve Sığar (HES) kodu sorgulamasının yapılarak derslere başlanmasına,

Alınan kararlara uymayan vatandaşlara/iş yerlerine Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 282 nci maddesi gereğince idari para cezası verilmesi, aykırılığın durumuna göre Kanunun ilgili maddeleri gereğince işlem yapılması ve konusu suç teşkil eden davranışlara ilişkin Türk Ceza Kanununun 195 inci maddesi kapsamında gerekli adli işlemlerin başlatılmasına karar verildiği açıklandı.

Kaynak: (Kütahya Arşiv Haber) - Kütahya Arşiv Haber Editör:
 
Etiketler: Kütahya'da, 2, kişiden, fazla, yapılan, misafirlikler, yasaklandı,
Haber Videosu
Yorumlar
Arşiv