Haber Detayı
15 Ağustos 2020 - Cumartesi 12:37 Bu haber 175 kez okundu
 
Kütahya'da 3 Boyutlu Yaya Geçidi uygulaması başladı
Kütahya kent merkezinde cadde ve sokaklarda yayaların güvenliğinin artırılması adına Kütahya Belediyesi tarafından 3 Boyutlu Yaya Geçidi uygulaması başlatıldı.
Gündem Haberi


Kütahya Belediyesi kent merkezinde yaya güvenliğinin artırılması amacıyla 3 Boyutlu Yaya Geçidi Uygulamasına başladı. Uygulama kapsamında eski yaya geçitlerinin yerine 3 Boyutlu Yaya Geçidi yapılmaya başlandı. Uygulamayla, sürücüler için optik yanılsama sağlayarak yavaşlamaları daha sonra durmaları sağlanmaya çalışılacak. Uygulamayla sürücülerde yayalara karşı bir farkındalık da oluşturulmaya ve yayaların yaya geçidini daha güvenli kullanmaları sağlanmaya çalışılıyor.

Kütahya Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü ekipleri tarafından ilk olarak Erdoğan Atasoy Caddesi ve Kütahya Otogar önünde gerçekleştirilen 3 Boyutlu Yaya Geçidi uygulamasının ilerleyen günlerde ise birçok noktada yer alacağı ifade edildi.

Konu hakkında bir açıklama yapan Belediye Başkanı Alim Işık, yaya geçitlerinde yayaların başına gelmekte olan tehlikelerin önüne geçmek istediklerini söyledi. Başkan Alim Işık; "3 Boyutlu Yaya Geçidi uygulaması şehrimizde başlamıştır. 3 boyutlu yaya geçidi uygulamasıyla yayalarımızın güvenli bir şekilde karşıdan karşıya geçmelerini sağlamayı amaçlıyoruz. Yılsonuna kadar şehrimizin merkezindeki ana arterlerdeki yaya geçitlerinde benzer uygulamamız devam edecektir. 2021 yılı içerisinde de tüm yaya geçitlerimizi 3 Boyutlu olarak dönüştüreceğiz. Türkiyede birkaç ilde uygulanan ve vatandaşlar tarafından beğenilen bu uygulamayı şehrimize kazandıran Trafik Komisyonumuza, Emniyet teşkilatımızın değerli Trafik Şube Müdürlüğü ekiplerine ve belediyemiz çalışanlarına teşekkür ederim." dedi.

Kaynak: (Kütahya Arşiv Haber) - Kütahya Arşiv Haber Editör:
 
Etiketler: Kütahya'da, 3, Boyutlu, Yaya, Geçidi, uygulaması, başladı,
Haber Videosu
Yorumlar
Arşiv