Haber Detayı
24 Mart 2019 - Pazar 23:02 Bu haber 1381 kez okundu
 
Kütahya'da 300 işsize daha yeni iş imkanı
Kütahya Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü (İŞKUR), Toplum Yararına Program kapsamında Kütahya’da 300 kişinin daha 6 ay süreyle istihdam edileceğini duyurdu.
Gündem Haberi


İŞKUR İl Müdürlüğünden yapılan açıklamada, İl Özel İdaresi, Kütahya Belediyesi, ilçe belediyeleri, kamu kurum ve kuruluşları  bünyesinde Toplum Yararına Program kapsamında  Kütahya’da toplam 300 kişinin 6 ay süre ile istihdam edileceği belirtildi.

Başvurular 25 Mart’ta başlayacak

Program çerçevesinde 15 Nisan 2019 ila 11 Ekim 2019 tarihleri arasında geçici süreli iş imkânına kavuşacak adayların, program için başvurulara 25 Mart tarihinde başlayabileceği belirtilen açıklamada, başvuruların 29 Mart tarihinde sona ereceği ifade edildi. İşe alınacak kişilerin program çerçevesinde çevre temizliği, park düzenlemesi, kamusal alt yapının yenilenmesi gibi faaliyetlerde çalıştırılacağı ifade edildi.  Açıklamada, program çerçevesinde çalıştırılan kişilere ait giderlerin SGK primleri ve maaşlarının ise İŞKUR tarafından finanse edileceği bildirildi.

İŞKUR İl Müdürü Kamil UÇAN ise konu hakkında yaptığı açıklamada; “Toplum yararına bir iş ya da hizmetin gerçekleştirilmesi yoluyla, özellikle istihdamında zorluk çekilen kadınlar, 35 yaş üstü erkekler, engelliler, eski hükümlüler, terörle mücadelede malul sayılmayacak şekilde yaralanan işsizlerin çalışma alışkanlık ve disiplininden uzaklaşmalarını engelleyerek işgücü piyasasına uyumlarını gerçekleştirmek ve bunlara geçici gelir desteği sağlamaktır. Programa müracaatta bulunmak isteyen iş arayanların kuruma kayıtlı işsiz olmaları, 18 yaşını tamamlamış olmaları, emekli, malul aylığı almamaları ve öğrenci olmamaları (açık öğretim öğrencileri hariç) gerekmektedir.” dedi.

Başvurular, Yıldırım Beyazıt Mahallesi Abdurrahman Karaa Bulvarı No:49 adresinde bulunan Kütahya İŞKUR İl Müdürlüğüne veya Hizmet Noktalarına şahsen gelerek ya da www.iskur.gov.tr internet adresinden iş arayan girişi yaptıktan sonra “Online İşlemler -İstihdam -Toplum Yararına Programlar-TYP Başvuru” kısmından sistem (program) numarasını yazıp seçerek başvuru yapmaları gerekiyor. Programa ayrıca ALO 170 iletişim hattından da başvuru yapılabiliyor.

Kaynak: (Kütahya Arşiv Haber) - Kütahya Arşiv Haber Editör:
 
Etiketler: Kütahya'da, 300, işsize, daha, yeni, iş, imkanı,
Haber Videosu
Yorumlar
Arşiv