Haber Detayı
07 Ocak 2019 - Pazartesi 15:17 Bu haber 1293 kez okundu
 
Kütahya'da 500 işsize daha iş imkanı
Kütahya Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü (İŞKUR), Toplum Yararına Program kapsamında Kütahya’da 500 işsizin daha 6 ay süreyle istihdam edileceğini duyurdu.
Ekonomi Haberi


İŞKUR İl Müdürlüğünden yapılan açıklamada, Özel İdaresi, İl İlçe ve Belde Belediyeler, İl Müftülüğü, Orman Bölge Müdürlüğü, Tarım İl Müdürlüğü, İl Sağlık Müdürlüğü, Gençlik Spor İl Müdürlüğü, Devlet Su İşleri Şube Müdürlüğü, Milli Parklar Müdürlüğü ve Evliya Çelebi Eğitim Merkezi Müdürlüğü bünyesinde Toplum Yararına Program kapsamında toplam 500 kişinin 6 ay süre ile istihdam edeceğini açıkladı.

Başvurular 7 Ocak Aralık-11 Ocak tarihleri arasında yapılacak

Programa müracaatta bulunmak isteyen iş arayanların kuruma kayıtlı işsiz olmaları gerektiği bildirilen açıklamanın devamında, adayların ayrıca 18 yaşını tamamlamış olmaları, emekli, malul aylığı almamaları ve öğrenci olmamaları (açık öğretim öğrencileri hariç) gerektiği bildirildi. 28 Ocak 2019 ile 28 Haziran 2019 tarihleri arasında uygulanacak olan program sayesinde 500 işsizin daha geçici süreli iş imkanına kavuşacağı kaydedilen açıklmanın devamında, programa başvuruların ise 07 Ocak Pazartesi günü başlayıp, o 11 Ocak Cuma günü sona ereceği ifade edildi.

Açıklamanın sonunda, programların çevre temizliği, park düzenlemesi, kamusal alt yapının yenilenmesi faaliyetlerini kapsadığı beirtildi. Açıklamada; "Programa ait giderler katılımcıların SGK primleri ve maaşları İŞKUR tarafından finanse edilecektir. Başvurular 11 Ocak 2019 tarihine kadar İŞKUR İl Müdürlüğüne veya Hizmet Noktalarına şahsen gelerek ya da www.iskur.gov.tr internet adresinden iş arayan girişi yaptıktan sonra "Online İşlemler, İstihdam Toplum Yararına Programlar, TYP Başvuru" kısmından sistem (program) numarasını yazıp seçerek başvuru yapmaları gerekmektedir. Ayrıca ALO 170 iletişim hattından da başvuru yapılabilmektedir" denildi.

Kaynak: (Kütahya Arşiv Haber) - Kütahya Arşiv Haber Editör:
 
Etiketler: Kütahya'da, 500, işsize, daha, iş, imkanı,
Haber Videosu
Yorumlar
Arşiv