Haber Detayı
13 Aralık 2018 - Perşembe 12:22 Bu haber 2123 kez okundu
 
Kütahya'da 700 işsize yeni iş imkanı
Kütahya Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü (İŞKUR), Toplum Yararına Program kapsamında Kütahya’da 700 işsizin 6 ay süreyle istihdam edileceğini duyurdu.
Gündem Haberi


İŞKUR İl Müdürlüğünden yapılan açıklamada, İl Özel İdaresi, İl İlçe ve Belde Belediyeler, İl Müftülüğü, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ile Sağlık Bilimleri Üniversitesi  bünyesinde Toplum Yararına Program kapsamında  Kütahya’da toplam 700 kişinin 6 ay süre ile  istihdam edileceği belirtildi.

Başvurular 17 Aralık-21 Aralık tarihleri arasında yapılacak

7 Ocak 2019 ile 28 Haziran 2019 tarihleri arasında 700 işsizin daha geçici süreli iş imkânına kavuşacağı program için başvuruların 17 Aralık Pazartesi günü başlayıp, 21 Aralık Cuma  günü sona ereceği kaydedilirken, işe alınacak kişilerin program çerçevesinde çevre temizliği, park düzenlemesi, kamusal alt yapının yenilenmesi gibi faaliyetlerde çalıştırılacağı ifade edildi.  Açıklamada, program çerçevesinde çalıştırılan kişilere ait giderlerin SGK primleri ve maaşlarının ise İŞKUR tarafından finanse edileceği bildirildi.

İŞKUR İl Müdürü Kamil UÇAN ise konu hakkında yaptığı açıklamada; “Toplum yararına bir iş ya da hizmetin gerçekleştirilmesi yoluyla, özellikle istihdamında zorluk çekilen kadınlar, 35 yaş üstü erkekler, engelliler, eski hükümlüler, terörle mücadelede malul sayılmayacak şekilde yaralanan  işsizlerin çalışma alışkanlık ve disiplininden uzaklaşmalarını engelleyerek işgücü piyasasına uyumlarını gerçekleştirmek ve bunlara geçici gelir desteği sağlamaktır. Programa müracaatta bulunmak isteyen iş arayanların kuruma kayıtlı işsiz olmaları, 18 yaşını tamamlamış olmaları, emekli, malul aylığı almamaları ve öğrenci olmamaları (açık öğretim öğrencileri hariç) gerekmektedir.” dedi.

Başvuruların 21 Aralık 2018 tarihine kadar  Yıldırım Beyazıt Mahallesi Abdurrahman
Karaa Bulvarı No:49 adresinde bulunan Kütahya İŞKUR İl Müdürlüğüne veya Hizmet Noktalarına şahsen gelerek ya da www.iskur.gov.tr internet adresinden iş arayan girişi yaptıktan sonra “Online İşlemler -İstihdam -Toplum Yararına Programlar-TYP Başvuru” kısmından sistem (program) numarasını yazıp seçerek başvuru yapmaları gerekiyor. Programa ayrıca ALO 170 iletişim hattından da başvuru yapılabiliyor.

                                         

Kaynak: (Kütahya Arşiv Haber) - Kütahya Arşiv Haber Editör:
 
Etiketler: Kütahya'da, 700, işsize, yeni, iş, imkanı,
Haber Videosu
Yorumlar
Arşiv