Haber Detayı
16 Mayıs 2020 - Cumartesi 18:01 Bu haber 365 kez okundu
 
Kütahya'da bir kmy daha karantinaya alındı
Kütahya’da artış gösteren Korona vakalarına istinaden, bugün bir köy daha karantinaya alındı. Saat 15.00 itibarıyla Hisarcık ilçesine bağlı Hasanlar Köyü, ilçe Hıfzıssıhha Kurulu kararı ile koronavirüs tedbirleri kapsamında 14 gün süreyle karantina altına alındı.
Asayiş Haberi


Kütahya’da Korona vakalarında artış sürüyor. Havaların ısınmasıyla kendini dışarı atan Kütahya halkı, Kütahya’nın Koronavirüs vaka sayısının artış gösterdiği iller arasında yer almasına neden oluyor. Diğer taraftan alınan tedbirlere rağmen vaka sayısında artış devam ederken İl ve ilçe Hıfzısıhha Kurulları da çareyi karantina uygulamakta buluyor.

Bu çerçevede vaka sayısında artış gözlenen Hiasarcık’ta bir köy daha karantinaya alındı. Hisarcık Kaymakamlığından yapılan açıklamaya göre, bugün saat 15.00 itibarıyla Hasanlar Köyünün 14 gün boyunca karantina altına alındığı bildirildi.

Kararda, köyde hayvancılıkla uğraşan ailelerden iki kişiye 06-08, akşam ise 18-20 saatleri arasında izin verileceği,  Tarım ile uğraşanlara ise 07-11 akşam ise 18-20 saatleri arasında izin verileceği belirtildi.

Kaynak: (Kütahya Arşiv Haber) - Kütahya Arşiv Haber Editör:
 
Etiketler: Kütahya'da, bir, kmy, daha, karantinaya, alındı,
Haber Videosu
Yorumlar
Arşiv