Haber Detayı
11 Temmuz 2019 - Perşembe 20:17 Bu haber 2608 kez okundu
 
Kütahya'da fuar iptal edildi
Kütahya Belediye Başkanı Alim Işık, Kütahya’da geleneksel olarak 45 yıldan bu yana düzenlenen fuarın iptal edildiğini bildirdi. Başkan Işık, iptal gerekçesi olarak kiralayanların haksız kazanç elde etmelerini ve fuarın adına uygun içerikte yapılmamasını gösterdi.
Gündem Haberi


Kütahya kamuoyunda merak edilen “Fuar bu sene açılacak mı, açılmayacak mı? Sorusuna Belediye Başkanı Alim Işık yaptığı açıklamayla cevap verdi. Başkan Işık, konu hakkında soru yönelten gazetecilere yaptığı açıklamada, fuarın haklı gerekçelerle iptal edildiğini söyledi. Başkan Işık, fuarın ikinci bir emre kadar durdurulduğunu ifade ettiği açıklamasında, “Fuar 45 yıldır yapılmış ama panayırdan öteye geçememiş. Herkes bundan rant elde etmiş. Bizde fuarla ilgili bir talep geldiğinde o tarihte boşsa verin dedik. Arkadaşlarımız gelir tarifesi üzerinden rakamlarla söz konusu talebi değerlendirmiş ve vermişiz. Ama bizden alanlar, bize verdikleri bedelin 3-5 katlarına başka yerlere satmışlar.” şeklinde konuştu.

“Kütahya Belediyesi hiç kimsenin haksız kazanç yeri olamaz.”

Fuarın adına uygun bir içerikle düzenlenmediğini dile getiren Işık, “Yöresel Ürünler Festivalinde olmaması gereken lunaparkı koyulmuş, sanatçı getirilmiş. Bunları duydum, hemen “iptal” edin dedim. Kütahya Belediyesi hiç kimsenin haksız kazanç yeri olamaz. Gelen adam gibi gelecek. Bizden festival diye alacaksın, belediyeye 50-100 bin lira verip iki tane sanatçı getireceksin paralarını da biz ödeyeceğiz kasa sıfırlanacak, başkaları da buradan para kazanacak. Öyle yağma yok. Kütahya Belediyesi kimsenin haksız kazanç yeri olamaz.” dedi.

Sözlerinin sonunda fuar diye bir şeyin şimdilik kalmadığını aktaran Başkan Işık, düşündükleri fuar yapılanması hakkında da, “Nasip olursa Eylül ayında kitap fuarı ile başlayacağız, adı neyse içeriği de o olacak.” diyerek konuşmasını tamamladı.

Kaynak: (Kütahya Arşiv Haber) - Kütahya Arşiv Haber Editör:
 
Etiketler: Kütahya'da, fuar, iptal, edildi,
Haber Videosu
Yorumlar
Arşiv