Haber Detayı
25 Haziran 2015 - Perşembe 02:24 Bu haber 6891 kez okundu
 
Kütahya'da İmam Hatip Liseleri kız ve erkek okulu olarak ayrıldı
28 Şubat dönemi kararları doğrultusunda karma eğitim yapılan Kütahya'daki İmam Hatip Liselerinde, kız ve erkek öğrenciler eskiden olduğu gibi ayrı okullarda eğitim öğretime devam edecek.
Eğitim Haberi


Kütahya'da imam hatip liselerinde kız ve erkek öğrencilerin ayrı okullarda eğitim öğretim görmesi yönünde vatandaşların yoğun talebi üzerine Kütahya Milli Eğitim Müdürlüğü, Dummlupınar Mahallesinde hizmet veren Akşemsettin Anadolu İmam Hatip Lisesinin kız okulu olarak dönüştürülmesi için bakanlığa talepte bulunuldu.

Bakanlık yetkilileri de gelen talebi değerlendirerek Akşemsettin Anadolu İmam Hatip Lisesinin kız okulu olması yönünde dönüşümünü uygun görerek ismini de Kütahya Akşemsettin Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi olarak değiştirilmesine onay verdi.

Alınan son kararın ardından iki yıl önce açılan Kırklar Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi ile birlikte Kütahya'da ikinci kız imam hatip lisesi hizmet verecek.

Akşemsettin Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi 2015-2016 Eğitim -Öğretim yılında sadece kız öğrencilere kapılarını açacak. Okulda ayrıca kız öğrencilerin barınabileceği 300 kişilik modern bir yurtta bulunuyor.

Yapılan son değişiklerin ardından Ali Paşa Mahallesindeki Kütahya Merkez Anadolu İmam Hatip Lisesi ile Evliya Çelebi Anadolu İmam Hatip Lisesi erkek öğrencilere hizmet verecek. 

Bu arada, Akşemsettin Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi ile Kırklar Kız Anadolu İmam Hatip Lisesine orta okul bölümü de açıldı. 2015-2016 Eğitim Öğretim yılında  orta okul içinde yeni kayıtlar kabul edilecek. 

28 Şubat kararları doğrultusunda tüm Türkiye'de olduğu gibi Kütahya'da da İmam Hatip Liselerinde karma eğitim uygulamaya konulmuştu. Son gelişmelerin ardından İmam Hatip Liselerindeki 28 Şubat kararlarının izleri büyük ölçüde silinmiş oldu.

 

 
 


 

 

 

Kaynak: (Kütahya Arşiv Haber) - Kütahya Arşiv Haber Editör:
 
Etiketler: Kütahya'da, İmam, Hatip, Liseleri, kız, ve, erkek, okulu, olarak, ayrıldı,
Haber Videosu
Yorumlar
Arşiv