Haber Detayı
18 Ekim 2019 - Cuma 15:28 Bu haber 629 kez okundu
 
Kütahya'da işsizlikte dev rakam
Kütahya İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu 2019 yılı 4. Olağan Toplantısında, Kütahya’da İŞKUR’a kayıtlı işsiz sayısı açıklandı. Kurumda 29 bin 719 kişinin kayıtlı işsiz olarak yer aldığı ifade edildi.
Ekonomi Haberi


Kütahya Valisi Ömer Toraman Başkanlığında toplanan Kütahya İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu toplantısında Kütahya için korkutan işsizlik rakamı açıklandı. Kütahya’da temel istihdam bilgileri hakkında bilgiler verilen toplantıda, kuruma kayıtlı işsiz sayısının 29 bin 719, işsizlik ödeneği alan işsiz sayısının ise 3 bin 353 olduğu bildirildi.

İŞKUR İl Müdürlüğüne verilen yetki çerçevesinde açılan istihdam garantili/garantisiz ve özel politika mesleki eğitim kurslarının Kurul tarafından değerlendirilmesi, iş gücü eğitim faaliyetleri denetim raporunun Kurul onayına sunulması, Mesleki Bilgi Rehberlik ve Danışmanlık Alt Çalışma Grubu toplantısında alınan kararların Kurul onayına sunulması, Tarım Sektöründe 2020 yılında Meslek Edindirme Kurslarının açılması konuları görüşülerek karara bağlandı.

Toplantı, kurul üyelerinin görüşlerinin alınmasıyla sona ererken, toplantıya Kütahya Valisi Dr. Ömer Toraman Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, Kütahya Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) Müdürü Kamil Uçan, kurul üyesi kamu kurum ve kuruluşları ile Sivil Toplum Kuruluşu temsilcileri katıldı.

 

Kaynak: (Kütahya Arşiv Haber) - Kütahya Arşiv Haber Editör:
 
Etiketler: Kütahya'da, işsizlikte, dev, rakam,
Haber Videosu
Yorumlar
En Çok Okunanlar
Arşiv