Haber Detayı
04 Şubat 2018 - Pazar 10:00 Bu haber 719 kez okundu
 
Kütahya'da konuşan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu: "Terörle mücadelede tarih yazıyoruz."
Kütahya Yeni Kapalı Spor Salonu'nda düzenlenen AK Parti İl Gençlik Kolları'nın 5'inci Olağan Genel Kurul Toplantısında konuşan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, terörle mücadelede büyük bir tarih yazdıklarını söyledi.
Siyaset Haberi


İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, AK Parti İl Gençlik Kolları'nın 5'inci Olağan Genel Kurul Toplantısında yaptığı konuşmada,  "Hedeflerimiz, kararlılığımız, inancımız büyüktür. Terörle mücadelede büyük bir tarih yazıyoruz. Bilmenizi isteriz ki, her noktada tarih yazıyoruz" dedi.

Bakan Soylu, terör örgütü elemanlarını kaçtıkları yere kadar kovaladıklarını belirttiği değerlendirmesinde: “Bakınız 15 Temmuz geçti. Biz terörle mücadelede tüm güvenlik kuvvetlerimizle, tüm bakanlar kurulu üyelerimiz, Sayın Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımızın talimatları çerçevesinde büyük bir tarih yazıyoruz. Bilmenizi isteriz ki her noktada tarih yazıyoruz. Terör örgütünü Türkiye sınırları içerisinden kaçtıkları yere kadar kovaladığımızı, bu millete karşı işlenen cinayetlere sessiz kalmadığımızı alenen her yerde söylüyoruz.

“Eğer içişleri bakanlığı görevim bu adam temizlenmedikten sonra biterse gözüm açık gider dediğim, Türkiye'nin metropolinde gerçekleşen ve gerçekleşecek tüm eyşemleri planlayan teröristi etkisiz hale getirdik.”

iki gün önce terör örgütü mensuplarını Diyarbakır'da evlatlarımız etkisiz hale getirdiler. Belki Türkiye çok bilmiyor. Ama bu öldürülenler benim için ve teşkilatımız için çok önemliydi. İçlerinden birinin belki de ismini 15 bin kez okumuşumdur. Mübalağa etmiyorum. Bunun özelliği şuydu Türkiye'nin metropolinde gerçekleşen ve gerçekleşecek bütün eylemlerin planlayıcısı buydu. Bütün bombaların sevk edicisi buydu. İstanbul'dan Ankara'ya kadar her türlü ama her türlü terör olaylarının yöneticisi ve yönlendiricisi ve iş yapma kabiliyetine sahip bir terör örgütü başıydı. En son il emniyet müdürleri toplantımızda arkadaşlarımıza eğer benim içişleri bakanlığı görevim bu adam Türkiye'de temizlenmedikten sonra biterse biliniz ki gözüm açık gider dedim. Her istihbarat toplantısında söyledim. Bunu bulacaksınız. Milletimizin başına bu musibeti getiren bu adamdan bu toprakları temizleyeceksiniz. En son 10 gün önce elimizden kaçtı.

“Milletim eğer azmederse, arkasında dünya olsun onu o dağlarda boğarak bitirir.”

Sevgili ilçe başkanım Derya Aktert'in katiliydi o. Birçok vilayette gerçekleşen bombalı eylemleri o planlamıştı. Ve akşam saat 20.00 sıralarında Jandarma Genel Komutanımızın telefonu kulaklarımda çınladı. 'Allah'a şükür bir belayı daha bitirdik' dedi. Şunu ifade etmek istiyorum 17 aydır kıymetli cumhurbaşkanımızın verdiği görevle başbakanımızın tensif buyurduğu görevle içişleri bakanlığı görevini yapıyoruz. Benden önce de benden sonra da arkadaşlarımız olacak. Herkes büyük gayret gösterdi bundan sonrada büyük gayret gösterecekler ama 17 aydır benim gördüğüm bir şey var. Benim ülkemde benim insanımda benim milletimde benim güvenlik kuvvetimde eğer azmederse kararlılık ortaya koyarsa ister arkasında Amerika olsun, ister arkasında dünya olsun onu o dağlarda boğarak bitirir."

“Avrupa'nın ve bütün dünyanın, evet Türkiye güçlü bir ülke olmuştur diye kabul ettiği bir Türkiye bırakıyoruz.”

Konuşmasında gençlere güçlü bir Türkiye bıraktıklarını anlatan Bakan Soylu, "Sevgili gençler size bir Türkiye bırakıyoruz. Başı eğik Türkiye değil. Daha güçlü bir Türkiye 2023, 2053, 2071 hedeflerinden vazgeçmeyen bir Türkiye bırakıyoruz. Güçlü bir Türkiye.  Avrupa'nın ve bütün dünyanın, evet Türkiye güçlü bir ülke olmuştur diye kabul ettiği bir Türkiye bırakıyoruz. 81 vilayetinde üniversitesi olan bir Türkiye bırakıyoruz. Bir taraftan bir tarafa havalimanları ile ilmik ilmik gerget gibi işlenmiş bir Türkiye bırakıyoruz. Etrafımızdaki coğrafyada bakın düşmanı değil haset edeni değil milyonlarca Kabe-i muazzamanın altına gittiği zaman kendi memleketinden önce oraları tavaf ederken Allah'ım Türkiye'nin ve Tayyip Erdoğan'ın yardımcısı ol diye dua ettiği bir Türkiye bırakıyoruz" diye konuştu.

“300 yılık boynu büküklüğümüzü silahla değil, reyle, sandıkla ve demokrasiyle liderimiz Recep Tayyip Erdoğan sayesinde ters düz ettik.”

Türkiye'nin bulunduğu coğrafyada çok sıkıntılar çekildiğini ifade eden Süleyman Soylu şöyle devam etti: "Bu coğrafya çok sıkıntılar çekti. İnsanlarımız çok badirelerle karşılaştı. Tam 300 yıldır bu milleti gerilemeye mahkum ettiler, savaşlar, ekonomik krizler, terör ve anarşiyle. Bizi birbirimize düşürerek, hiç hak etmediğimiz bir şekilde ayrıştırmaya çalışarak, Ürktüler, 'Acaba istediğimiz gibi dünyayı idare edemeyiz de Anadolu'dan yükselen bu ışık, ateş, aydınlık, bizim dünyaya anlattığımız masalları ters düz eder mi?' Diye hepsi ürktü ve korktular. Allah'a hamd olsun, 300 yılık boynu büküklüğümüzü, 300 yıldır bu topraklarda Karlofça'dan itibaren bize yaşattıklarını ve bizi bu topraklarda sanki parya gibi görecek o durumlarını şiddetle, silahla değil reyle, sandıkla ve demokrasiyle liderimiz Recep Tayyip Erdoğan sayesinde ters düz ettik. Biz, 21'inci yüzyıla iyi başladık. Allah'a hamd olsun bundan 200 yıl önce Süveyş Kanalı'nda, Don ve Volga arasında bize yaptırmadıklarını bugün bizim ülkemiz, milletimiz gerçekleştirmektedir. Biz Marmaray ve Avrasya'yı yaparak sadece Marmara Denizi'nin altından Avrupa'dan Anadolu'ya insanların geçmesini sağlamıyoruz. Biz sadece bir inşaat, alt geçit yapmadık. Biz başka bir şey yaptık, 200 yıl önce bize 'yapamazsınız' dediklerini bütün dünyaya nasıl yaptığımızı gösterdik ve bütün dünyada ay yıldızlı bayrağımızı salladık."

Ahmet Batur’la yola devam dendi

Öte yandan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve AK Parti Genel Merkez Gençlik Kolları Başkanı Melih Ecertaş'ın da katıldığı kongrede 528 delege oy kullandı. 6 oy geçersiz sayılırken, mevcut başkan Ahmet Batur yeniden başkanlığa seçildi.

Bakan Süleyman Soylu, daha sonra Vali Ahmet Hamdi Nayir ve Kütahya Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu'nu makamlarında ziyaret ettikten sonra uçakla Ankara'ya döndü.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Kütahya'da, konuşan, İçişleri, Bakanı, Süleyman, Soylu:, "Terörle, mücadelede, tarih, yazıyoruz.",
Haber Videosu
Yorumlar
Arşiv