Haber Detayı
03 Haziran 2020 - Çarşamba 12:05 Bu haber 211 kez okundu
 
Kütahya'da maskesiz sokağa çıkmak yasaklandı
Kütahya Valiliği tarafından yapılan açıklamaya göre, İl Hıfzıssıhha Kurulunun almış olduğu karara istinaden Kütahya’da maskesiz sokağa çıkmanın yasaklandığı bildirildi. Toplu taşımada da, araç kapasitesinin %50 oranında yolcu alması kuralı kaldırılırken, ayakta yolcu taşıma ise yasaklandı.
Asayiş Haberi


Kütahya Valiliği Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamaya göre, İl Hıfzıssıhha Kurulunun 01.06.2020 tarihli almış olduğu karara istinaden Kütahya’da maskesiz sokağa çıkmanın yasaklandığı bildirildi. Açıklamada; “limiz genelinde tüm vatandaşlarımızın meydanlar, cadde ve sokaklar, park ve bahçeler, sanayi siteleri, tarım alanları, toplu taşıma araçları, kamu/özel tüm kurum ve işyerleri açık alanları dahil) , maskenin ağız ve burnu tam olarak kapatacak şekilde takılmasına karar verilmiştir.” denildi.

Hatırlanacağı gibi, daha önce kent merkezinin belirli yerlerine ve kamu alanlarına maskesiz girmek yasaklanmıştı. Yukarıdaki karara istinaden tüm alanlarda maske zorunluğu getirilmiş oldu.

Toplu taşımada koltuk sayısı kadar yolcu alınacak, ayakta yolcu yasak

Valilik yapmış olduğu açıklamanın devamında ise, topuu taşımaya getirilen diğer düzenlemeye, araçlarda koltuk sayısı kadar yolcu alınabileceğini duyurdu. Araç kapasitesinin %50’si oranında yolcu alması kuralının kaldırıldığına işaret edilirken, ayakta yolcu alımının ise yasaklandığı ifade edildi.

İl Hıfzıssıhha Kurulunun almış olduğu kararda, “Toplu taşıma yapan araçların ruhsata esas koltuk sayısı kadar yolcu alabilmesine, ayakta yolcu kabul edilmemesine, ü şehir içi toplu yolcu taşımacılığı yapan araçlarda maske takma zorunluğunun devam etmesine<span times="" new="" "="" style="box-sizing: border-box;">,” denildi.

Kaynak: (Kütahya Arşiv Haber) - Kütahya Arşiv Haber Editör:
 
Etiketler: Kütahya'da, maskesiz, sokağa, çıkmak, yasaklandı,
Haber Videosu
Yorumlar
Arşiv