Haber Detayı
19 Ağustos 2020 - Çarşamba 13:02 Bu haber 269 kez okundu
 
Kütahya'da tırmanan Korona vakaları korkutuyor
Normalleşme sürecine geçilmesiyle birlikte Kütahya’da özellikle Kurban Bayramı öncesi ve sonrasında Korona Virüs vakalarındaki artış endişeye neden oluyor. Özellikle ilçelerdeki artış dikkati çekerken, son olarak Hisarcık'ta bir köy daha karantinaya alındı. Simav'da ise 8 evde karantina yapılmasına karar verildi.
Gündem Haberi


Kütahya’da Korona salgınında artan vaka sayıları endişe yaratıyor. Normalleşme sürecine geçişle birlikte özellikle ilçelerdeki vaka artışı gözlerden kaçmıyor. Bu noktada en son Hisarcık ilçesinde, bir köyün daha yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında karantinaya alındığı bildirildi. Daha önce ilçeye bağlı Karbasan Köyü karantinaya alınırken, son olarak Hamam Köyünde de bazı kişilerde testlerin pozitif çıkmasıyla köyün karantinaya alındığı kaydedildi.

İlimizden karantina haberleri ardı ardına gelirken Simav ilçesinde de 8 evde karantina uygulaması başlatıldığı ifade edildi. Konuya ilişkin Simav Kaymakamlığından yapılan açıklamada; ilçe merkezindeki Fatih Mahallesi’nde iki, Sırapayam Mahallesi’nde bir, Naşa beldesinde iki, Köseler, Şenköy ve Yemişli köylerinde ise birer evin karantinaya alınmasının kararlaştırıldığı duyuruldu.

Yetkililer ilimizde vaka sayısındaki artışa dikkati çekerek, vatandaşlara sosyal mesafeye daha çok dikkat etmeleri, maske kullanımında gevşeklik göstermemeleri, hijyen kurallarına uymaları ve olabildiğince kalabalık organizasyonlardan uzak durmaları noktasında uyarılar yapıyor.

 

Kaynak: (Kütahya Arşiv Haber) - Kütahya Arşiv Haber Editör:
 
Etiketler: Kütahya'da, tırmanan, Korona, vakaları, korkutuyor,
Haber Videosu
Yorumlar
Arşiv