Haber Detayı
31 Mayıs 2020 - Pazar 16:48 Bu haber 248 kez okundu
 
Kütahya'da yağmur 3 gün daha etkili olacak
Mevsim normallerinin altında bir soğuk ve yağışlı hava yaşadığımız Mayıs ayında, Kütahya’yı 3 gün daha yağmur bekliyor. Meteoroloji yağışlı havanın ilimizde önümüzdeki Çarşamba gününe kadar etkili olmasının beklendiğini bildirdi.
Yaşam Haberi


Mevsim normallerinin altında bir soğuk ve yağışlı hava yaşanılan, yüksek kesimlerde görülen don olayları ve Domaniç’e yağan karla soğuk bir Mayıs ayı yaşanan Kütahya’da yağmurun 3 gün daha etkili olmasının beklendiği ifade edildi. Meteorolojiden alınan bilgilere göre Kütahya’da yağmurlu havanın önümüzdeki Çarşamba gününe kadar etkili olmasının beklendiği kaydedildi.

Çarşamba günü yer yer yağmur geçişlerinin yaşanacağı ilimizde yağışlı ve soğuk havanın bu günden itibaren etkisini yitireceği belirtildi. Çarşamba gününe kadar  16-19 derece arasında hissedilecek hava sıcaklığının ise peşembe gününden itibaren kademeli olarak artacağı ve hafta sonu 29-30 dereceye kadar yükselmesinin beklendiği ifade edildi.

Sebze üreticileri dondan büyük zarar gördü

Öte yandan birkaç gün önce yaşanan don olayında, çiftçilerin ekili alanlar üzerinde büyük zarar gördüğü ifade edilirken, çoğu çiftçinin tarlalarında don vurarak ürün kaybı yaşadıkları domates, salatalık, biber, kavun, karpuz ve kabak gibi ürünleri yeniden ekmeye başladığı kaydedildi.

İl genelinde bu çerçevede pazarlara getirilen sebze fidelerine büyük talep yaşanıyor. Kent merkezinde de Samanpazarı mevkiinde bulunan fide üreticilerinde toprağına yeniden fide dikmek arzusunda olan vatandaşların oluşturduğu yoğunluk göze çarpıyor.

Kaynak: (Kütahya Arşiv Haber) - Kütahya Arşiv Haber Editör:
 
Etiketler: Kütahya'da, yağmur, 3, gün, daha, etkili, olacak,
Haber Videosu
Yorumlar
Arşiv