Haber Detayı
05 Eylül 2018 - Çarşamba 13:49 Bu haber 2149 kez okundu
 
Kütahya'nın 2 ilçesinin ismi değişecek mi?
Kütahya’da 2 ilçenin isminin değiştirilmesi için çalışma yapılacağı bildirildi. AK Parti Kütahya Milletvekili İshak Gazel ve CHP Kütahya Milletvekili Ali Fazıl Kasap, Emet ve Altıntaş’ın isminin değiştirilmesi için gerekli çalışmaları yapacaklarını kamuoyuna duyurdular.
Gündem Haberi


Katıldıkları bir programda Kütahya’nın 2 ilçesinin isminin değiştirilmesi için fikir birliğine vardıklarını ifade eden AK Parti Kütahya Milletvekili İshak Gazel ve CHP Kütahya Milletvekili Ali Fazıl Kasap, Emet ve Altıntaş’ın isminin değişmesi için çalışma yapacaklarını duyurdular. Vekiller, Emet ilçesinin adının ‘Gazi Emet’ olarak, Altıntaş ilçesinin adının ise ‘Zafer’ olarak değişmesi için başvuru yapacaklarını belirttiler.

“Emet, Gazi Emet, Altıntaş ise Zafer olacak.”

Konu hakkında ilk açıklamayı yapan CHP Kütahya Milletvekili Ali Fazıl Kasap, “Tüm Kütahya Milletvekillerimizin desteğiyle Emet’in adı inşallah Gazi Emet olacak. Bunun müjdesini vermek istiyorum. Kütahya Milletvekilimiz İshak Gazel Bey’de kendisi Altıntaşlı’dır. Altıntaş’ın adının da Zafer ilçesi olarak değiştirilmesi için ilk imzayı o ikinci imzayı da ben atacağım” diye konuştu.

AK Parti Kütahya Milletvekili İshak Gazel de yaptığı açıklamada, “Emet ilçemizin adının önüne Gazi unvanının eklenmesi için gerekli çalışmaları yapacağız. Kasap’ın kendisine ben de aynı şekilde destek veriyorum. Emet’in milli mücadelede nasıl bir tavır takındığını, kurtuluş savaşında nasıl bir mücadele verdiğini biliyoruz. Onun için bizlerde milletvekilleri olarak çalışma yapacağız” şeklinde konuştu.

 

Kaynak: (Kütahya Arşiv Haber) - Kütahya Arşiv Haber Editör:
 
Etiketler: Kütahya'nın, 2, ilçesinin, ismi, değişecek, mi?,
Haber Videosu
Yorumlar
Arşiv