Haber Detayı
01 Nisan 2019 - Pazartesi 12:48 Bu haber 645 kez okundu
 
Kütahya'nın yeni Belediye Başkanı Alim Işık oldu
Kütahya’nın yeni Belediye Başkanı Alim Işık oldu. Dün gerçekleştirilen yerel seçimlerin ardından, kesin olmayan sonuçlara göre Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) adayı Alim Işık, MHP'nin ilk Kütahya Belediye Başkanı olarak tarihe geçti.
Gündem Haberi


31 Mart Pazar günü gerçekleştirilen Mahalli İdareler Seçimlerinde resmi olmayan sonuçlara göre, Kütahya’nın belediye başkanı MHP adayı Alim Işık oldu. Haberi yayına hazırladığımız esnadaki verilere göre, Işık yüzde 38,69 gibi bir oy oranıyla Kütahya’nın yeni belediye başkanı seçildi. Alim Işık, aynı zamanda MHP’nin Kütahya’dan ilk belediye başkanı olma sıfatını kazanırken, 2004 yılından bu yana 3 dönemdir Kütahya Belediye Başkanlığına ambargo koyan ve aralıksız 15 yıldır Kütahya’nın desteğini alan AK Parti ise, ilan ettiği adayı A. Sami Kutlu ile bu kez hüsrana uğramış oldu.

Alim Işık, A. Sami Kutlu’ya yaklaşık 9 bin oy fark attı

Işık, en yakın rakibi A. Sami Kutlu’ya yaklaşık 9 bin oy fark atarken, yüzde 32.28’te kalan Kutlu ise, Kütahyalı seçmenden yaklaşık 42 bin oy alarak, yarışın ancak 2.’si olabildi.

CHP’nin adayı Eyüp Kahveci yarışta 3. geldi

Diğer taraftan, Kütahya’nın sürpriz belediye başkanı olarak değerlendirilen CHP’nin adayı Eyüp Kahveci de, Kütahyalı seçmenden yüzde 25,59 oy alarak dikkatleri üzerine çekti, ancak başkan olabilecek oy oranını yakalayamadı.

Resmi olmayan bu sonuçlara göre, Kütahya  AK Parti için oy kaybettiği kentlerden biri olarak dikkati çekşe de, Cumhur İttifakı’nın seçim kazandığı yerlerden biri olmuş oldu.


“Artık bize oy veren  vermeyen herkesin belediye başkanıyım.”

Öte yandan,seçim sonuçlarını il ve merkez ilçe teşkilatı ile MHP Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş’la birlikte Merkez İlçe Seçim Kurulunda takip eden Alim Işık ise, başkanlık durumunun hemen hemen kesinlik kazanması üzerine gazetecilere yaptığı açıklamada, “Bundan sonra  Kütahya’da bize oy veren veya vermeyen herkesin belediye başkanıyım.” şeklinde konuştu.

“Sunduğumuz toplam 130 başlık altındaki projelerimizi 5 yıl içerisinde tamamlamak için yoğun bir çalışma içine gireceğiz.”

Seçimlerin Türkiye’ye ve Kütahya’ya hayırlı olması temennisinde bulunan Işık, şu değerlendirmelerde bulundu. “Gayri resmi sonuçlara göre, Kütahyalı hemşehrilerimizin taktiri ortaya çıkmıştır. Bu emaneti 5 yıl süreliğine bize vermiştir. Bundan dolayı bize bu güveni duyan Kütahyalı hemşehrilerimin tamamına teşekkür ediyorum. Artık bundan sonra bize oy veren vermeyen ayrımı kalkmıştır. Alim Işık Kütahya’nın belediye başkanıdır. Biz, bize oy verene de vermeyene de eşit derecede hizmet edeceğiz. Allah nasip ederse, hemşehrilerimize sunduğumuz toplam 130 başlık altındaki projelerimizi 5 yıl içerisinde tamamlamak için yoğun bir çalışma içine gireceğiz.”


MHP Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş ve İl Başkanı Ferhan Yıldırım da, seçim sonuçlarının hayırlı olmasını dileyerek, Kütahya’ya hizmet etmek için çalışacaklarını söylediler. İl Başkanı Yıldırım, "Kütahya’ya sözümüz var. Vakit, Kütahya’ya hizmet etme vaktidir” dedi.

Açıklamaların ardından MHP teşkilatları, seçim sonuçlarını Zafer Meydanında partililer ve vatandaşlarla birlikte gece geç saatlere kadar kutladı

Kaynak: (Kütahya Arşiv Haber) - Kütahya Arşiv Haber Editör:
 
Etiketler: Kütahya'nın, yeni, Belediye, Başkanı, Alim, Işık, oldu,
Haber Videosu
Yorumlar
Arşiv