Haber Detayı
28 Ekim 2018 - Pazar 10:58 Bu haber 673 kez okundu
 
Kütahya'nın yeni Valisi Ömer Toraman oldu
Resmi Gazetede yayımlanan yeni valiler kararnamesi uyarınca Kütahya'nın yeni valisi Ömer Toraman oldu. Kütahya Valisi Ahmet Hamdi Nayir Sakarya Valiliği'ne atanırken, Tokat Valisi Ömer Toraman Kütahya'nın yeni valisi olarak atandı.
Gündem Haberi


Resmi Gazetede yayımlanan yeni valiler kararnamesi uyarınca 39 ilin valisi değişirken, Kütahya’nın da valisi değişti. Buna göre, mevcut vali Ahmet Hamdi Nayir Sakarya Valiliğine atanırken, yerine  ise Tokat valisi Ömer toraman Kütahya Valisi olarak atandı.

Yeni Kütahya Valisi  Ömer Toraman’ın, görevine önümüzdeki günlerde başlaması bekleniyor.

Vali Ömer Toraman kimdir?

Ömer Toraman, 1967 yılında Erzurum'un Tortum ilçesinde dünyaya geldi.
İlk ve ortaöğrenimini memleketinde tamamlayan Ömer Toraman, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilimler Fakültesinden 1988 yılında mezun oldu.
1994 yılında Erzurum'da Kaymakam adayı olarak görev yaptı. Sırasıyla Kastamonu Küre Kaymakamlığı, Diyarbakır Eğil Kaymakamlığı, Çorum Kargı Kaymakamlığı, Ankara Nallıhan Kaymakamlığı, Elazığ Vali Yardımcılığı görevlerinde bulundu.

Ömer Toraman, 2011 yılından itibaren ise Hukuk Müşavirliği, Kaçakçılık İstihbarat Harekat ve Bilgi Toplama Dairesi Başkanlığı, Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı ve son olarak İller İdaresi Genel Müdür Vekili olarak görev yaptı.
Toraman, son olarak Tokat Valiliği görevinde bulundu.

Kaynak: (Kütahya Arşiv Haber) - Kütahya Arşiv Haber Editör:
 
Etiketler: Kütahya'nın, yeni, Valisi, Ömer, Toraman, oldu,
Haber Videosu
Yorumlar
Arşiv