Haber Detayı
07 Ocak 2019 - Pazartesi 15:49 Bu haber 497 kez okundu
 
Kütahya Özel İdare ekipleri 195 köy yolunda kara geçit vermedi
Kütahya’da tüm şiddetiyle etkili olan kar yağışıyla mücadele eden Kütahya Özel İdaresi Karla Mücadele Ekiplerinin, 195 köy yolunu ulaşıma açık tutarak kara geçit vermediği bildirildi.
Gündem Haberi


Yapılan karla mücadele çalışmaları hakkında bir basın açıklaması yapan Kütahya İl Özel İdaresi, 5 Ocak Cumartesi günü sabah saatlerinde başlayan kar yağışının yüksek kesimlerde 70-80 cm kadar kalınlığa ulaştığını ve ulaşımı olumsuz yönde etkilediğini belirtti. Kar yağışı ile birlikte çalışmalarına başlayan Kütahya İl Özel İdaresi karla mücadele ekiplerinin, zamanında yaptıkları mücadele sonucunda kapalı olan 195 köy yolunu açarak vatandaşların hizmetine tekrar sunduğu kaydedilen açıklamada;

“Kapalı köy yolu bulunmuyor.”

“Kütahya İl Özel İdaresi karla mücadele ekibi çalışmalarında ilçelerle birlikte toplam 109 personel görev yapıyor. İl genelinde 20 adet Greyder, 6 adet kar Kamyonu, 9 adet yükleyici ve Beko kepçe toplam 35 adet makina ile 21 servis aracı ayrıca 13 ilçe de 18 adet Beko Loder ve 16 adet kamyon hizmet veriyor. Devam eden çalışmalar neticesinde kapalı köy yolu bulunmuyor.” denildi.

Kaynak: (Kütahya Arşiv Haber) - Kütahya Arşiv Haber Editör:
 
Etiketler: Kütahya, Özel, İdare, ekipleri, 195, köy, yolunda, kara, geçit, vermedi,
Haber Videosu
Yorumlar
Arşiv