Haber Detayı
14 Kasım 2018 - Çarşamba 20:08 Bu haber 1399 kez okundu
 
Kütahya soğuğu iliklerine kadar hissedecek. Cuma kar geliyor.
Bugünden itibaren Türkiye Karadeniz üzerinden gelen soğuk havanın etkisine girerken, soğuğu iliklerine kadar hisseden Kütahya’da Cuma günü kar yağışı bekleniyor.
Yaşam Haberi


Türkiye Karadeniz üzerinden gelen soğuk havanın etkisiyle eşikte bekleyen kış ayını iyiden iyiye hmeye başlarken, soğuk hava sonbahar ve kış aylarından her daim daha fazla etkilenen Kütahya’ya kar yağışı getiriyor. Meteoroloji tarafından yapılan değerlendirmede, Kütahya’da Perşembe günü başlayacak yağışların yağmur, karla karışık yağmur ve yüksek kesimlerde kar şeklinde yaşanması bekleniyor.

Önümüzdeki Cuma gününe kadar yağmur, karla karışık yağmur ve kar şeklinde beklenen yağışların Cumartesi günü sağanak yağmura dönüşeceği bildirilirken, yağışların 20 Kasım Salı gününe kadar devam edeceği ifade ediliyor.

Kütahya’da hava sıcaklıklarının gündüz saatlerinde 5-6 dereceye kadar düşeceği bildirilirken,  özellikle bu geceden başlayarak gece sıcaklıklarının Cuma gecesi de dahil olmak üzere 3 gün boyunca -3,-4 dereceye kadar düşmesinin beklendiği bildiriliyor.

Kaynak: (Kütahya Arşiv Haber) - Kütahya Arşiv Haber Editör:
 
Etiketler: Kütahya, soğuğu, iliklerine, kadar, hissedecek., Cuma, kar, geliyor.,
Haber Videosu
Yorumlar
Arşiv