Haber Detayı
02 Ocak 2018 - Salı 12:43 Bu haber 1251 kez okundu
 
Kütahya TEKNOKENT'i Cumhurbaşkanımız açacak
AK Parti Kütahya İl Teşkilatının olağan kongresi için 20 Ocak tarihinde Kütahya’da olması beklenen Cumhurbaşkanı R. Tayyip Erdoğan’ın Kütahya’da yıllardır yapılması beklenen Tasarım Teknoloji Geliştirme Bölgesi’ni de (TEKNOKENT) açacağı öğrenildi.
Gündem Haberi


Kütahya’da yıllardır konuşulan ancak bir türlü hayata geçirilemeyen TEKNOKENT konusunda nihayet beklenen açılış yapılmak üzere. Dumlupınar Üniversitesi ile sanayi sektörünü bir araya getirerek yeni teknolojilerin üretilmesine imkan sağlayacak Tasarım Teknoloji Geliştirme Bölgesinde artık sona gelindi. 35 dönüm arazi üzerinde 4 bin 320 m2’ik binaya sahip olacak Kütahya TEKNOKENT’i Cumhurbaşkanı Erdoğan açacak. 20 Ocak’ta AK Parti İl Kongresi için ilimize gelecek olan Cumhurbaşkanı R. Tayyip Erdoğan, içinde 35 büro, toplantı ve çok amaçlı salonların yer alacağı ve bünyesinde AR-GE çalışmalarının yapılacağı TEKONKENT’in hizmet binasının açılışını yapacak.

Yeşil sertifikaya sahip olacak TEKNOKENT içinde ilin ihtiyaçları doğrultusunda özel tasarımların hayata geçirilmesi amaçlanırken,  merkezin üniversite sanayi işbirliği ile Kütahya’nın gelişimine önemli katkılar sunması bekleniyor.

Kütahya Belediyesi, İl Özel İdaresi ve ticaret sanayi odalarının da katılımının sağlandığı TEKNOKENT’in Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafıdan Kütahya’ya geldiği 20 Ocak Cumartesi günü açılışının yapılması planlanıyor.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Kütahya, TEKNOKENT'i, Cumhurbaşkanımız, açacak,
Haber Videosu
Yorumlar
Arşiv