Haber Detayı
10 Haziran 2020 - Çarşamba 14:50 Bu haber 231 kez okundu
 
Kütahya Valisi değişti. Yeni Valimiz Ali Çelik oldu
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlanan kararnameye göre, değişen 41 ilin valileri arasında Kütahya Valisi de yer alıyor. Buna göre Kütahya Valisi Dr. Ömer Toraman merkeze alınırken, İller İdaresi Genel Müdürü Ali Çelik yeni Kütahya Valisi olarak atandı.
Gündem Haberi


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzaladığı ve Resmi Gazete’de yayımlanan kararnameye göre, 41 ilin valisi değişti. 18 ile yeni vali ataması yapılırken, 23 ilin valisi ise yer değiştirdi. Bu çerçevede valisi değişen iller arasında bulunan Kütahya’nın yeni valisi ise İller İdaresi Genel Müdürü Ali Çelik olarak atandı. Mevcut Vali Dr. Ömer Toraman ise merkeze çekildi. Kararnamaye göre merkeze çekilen valiler arasında eski Kütahya Valisi, şimdiki Sakarya Valisi Ahmet Hamdi Nayir de bulunuyor.

Yeni Kütahya Valisi Ali Çelik Kimdir?

Evli ve bir çocuk babası olan Ali Çelik, 1976 yılında Uşak’ta doğdu. ilköğrenimini Uşak’ta ortaöğrenimini ise Kütahya’da tamamladı. 1995 yılında Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünde başladığı lisans eğitimini 1999 yılında bölüm birincisi olarak bitirdi.

2000 yılında İçişleri Bakanlığı Kaymakam Adaylığı sınavını kazanarak Kütahya Valiliğinde göreve başladı.

Yedi ay Londra’da dil eğitimi alan ve iyi derece İngilizce bilen Çelik, Kaymakam Adaylığı süresince Rize İyidere ve Burdur Kemer ilçelerinde Kaymakam Vekilliği görevlerinde bulundu.

Kaymakamlık görevine atanmasını müteakiben Mazgirt (Tunceli), Kiraz (İzmir), Akdağmadeni (Yozgat), Bismil (Diyarbakır) ilçelerinde görev yaptı.

06 Ekim 2010- 02 Kasım 2018 tarihleri arasında Mülkiye Teftiş Kurulu emrinde Mülkiye Başmüfettiörevinde bulunan ve 23 Ağustos 2017- 05 Kasım 2018 tarihleri arasında vekaleten Emniyet Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapan Çelik, 27 Ekim 2018 tarihli ve 30578 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan 2018/202 sayılı Cumhurbaşkanlığı Atama Kararnamesi ile İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürü olarak atandı.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Kütahya, Valisi, değişti., Yeni, Valimiz, Ali, Çelik, oldu,
Haber Videosu
Yorumlar
Arşiv