Haber Detayı
05 Mayıs 2020 - Salı 15:51 Bu haber 389 kez okundu
 
Kütahya Valisi Ömer Toraman Kütahya'da Korona Virüs vakalarında artış olduğunu söyledi
Kütahya Valisi Dr. Ömer Toraman, Kütahya’da son 10 günde Korona Virüsü vaka sayısında artış gözlendiğini ifade ederek, vatandaşları alınan tedbirlere maksimum derecede uymaya davet etti.
Gündem Haberi


Kütahya Valisi Dr. Ömer Toraman yapmış olduğu açıklamayla, Kütahya’da son günlerde Korona Virüsü vakalarında artış olduğunu teyit etti. Kütahya’nın vaka sayısı bakımından Mart ayını ve Nisan ayının ilk 20 gününü hayli düşük rakamlarla geçirdiğini ifade eden Vali Toraman, “Ülke ve millet olarak Covid-19 salgını ile büyük bir mücadelenin içerisindeyiz. Devletimiz, Hükümetimiz ve valiliğimizce alınan kararlar ve tedbirler büyük bir hassasiyetle takip edilmektedir.

Maalesef son günlerde tedbirleri uygulamada ve kısıtlamalara uymada bir rehavet gözlenmektedir. Kütahya olarak Mart ayını son derece düşük vaka sayıları ile geçirdik. Nisan ayının ise özellikle ilk 20 gününde bu konumumuzu büyük ölçüde muhafaza ettik. Ancak, maalesef nisan ayının son 10 gününde ilimizdeki vaka sayılarında arzu etmediğimiz yükselişler yaşadık.

Mayıs ayında da vaka sayılarında artış potansiyeli maalesef mevcuttur.” dedi.

Açıklamasının devamında, her yeni vakanın virüsün yayılımını kolaylaştırmakta ve sürecin uzamasına sebebiyet vermekte olduğuna vurgu yapan Vali Ömer Toraman vatandaşlarımızı şu sözlerle uyardı:

“Açıklanan sebeplerle, tehlike henüz geçmiş değil. Lütfen evde kalın. Zorunlu olmadıkça dışarıya çıkmayın.

1.Alınan kararlara ve kısıtlamalara eksiksiz uymaya devam etmeliyiz.
2.Kişisel korunmaya (el yıkama, maske takma, sosyal mesafeye riayet vb.) özen göstermeliyiz.
3.Marketlerde, pazar yerlerinde, toplu taşıma araçlarında, vb alanlarda maske kullanımı ve sosyal mesafenin korunması başta olmak üzere tüm kurallara riayet etmeliyiz.
4.Sağlıklı beslenme ve uyku düzenine dikkat etmeliyiz.
5.Zorunlu olmadıkça il dışı seyahatleri ertelemeliyiz.

Unutmayalım ki,

Salgınla mücadelede tedbirlere riayet başarıyı getirecektir. Aksi takdirde hiç arzu etmediğimiz olumsuz durumlarla her an karşılaşabiliriz.

Hem kendi hem de sevdiklerinizin sağlığı için lütfen bizlere destek olun.”

 

Kaynak: (Kütahya Arşiv Haber) - Kütahya Arşiv Haber Editör:
 
Etiketler: Kütahya, Valisi, Ömer, Toraman, Kütahya'da, Korona, Virüs, vakalarında, artış, olduğunu, söyledi,
Haber Videosu
Yorumlar
Arşiv