Haber Detayı
20 Haziran 2020 - Cumartesi 13:09 Bu haber 294 kez okundu
 
Kütahya'ya 5 yıldızlı Termal Turizm oteli geliyor
Termal Turizm konseptli Kütahya’nın ilk 5 yıldızlı oteli için yapı ruhsatının Kütahya Belediye Başkanı Alim Işık tarafından yatırımcı firmaya verildiği bildirildi.
Turizm Haberi


Termal turizm alanında Kütahya’ya inşa edilecek ilk 5 yıldızlı otelin yapı ruhsatı yatırımcı firmaya verildi. Kütahya Belediyesi Başkanlık makamında gerçekleşen programda ruhsat yatırımcı Tuncer Can’a verildi. Başkan Işık, hemşehrilerimize istihdam kapısı olacak Kütahya’nın ilk 5 yıldızlı Termal Turizm tesisinin şehrimiz ve yatırımcı Tuncer Can’a hayırlı olmasını diledi.

Programda konuşan Başkan Işık, “Kütahya ilinde ilk kez bir 5 yıldızlı otelin ruhsatını imzalıyoruz. Bu yatırımı şehrimize kazandıran değerli yatırımcımız ve ailesine teşekkür ediyorum. Rabbim hayırlı ve uğurlu eylesin. Tesisin şehrimize, yatırımcımıza ve hemşehrilerimize hayırlar getirmesini temenni ediyorum.” dedi.

Otel nereye yapılacak, kaç kişi çalışacak, kapasitesi ne kadar olacak?

5 Yıldızlı Termal Turizm Tesisi hakkında bilgiler veren yatırımcı Tuncer Can ise; 288 Kişi kapasiteli, 168 yatak sayısı olacak otelde en az 100 kişiyi istihdam edeceklerini söyledi.

Otellerinin Turizm Bakanlığı’nın 5 yıldızlı otele verdiği tüm gereksinimleri fazlasıyla bünyesinde bulundurduğunu ifade eden Can, “Söz konusu projemizi Hava Er Eğitim Tugayının ön tarafında bulunan alana inşa edeceğiz. 120 Oda şeklinde tasarlanan şehrimizin yüzünün akı olacak tesisimizde konferans salonları, açık ve kapalı otopark, restoranın yanı sıra yüzme havuzları, termal hamam, sauna, tuz odaları, buhar odaları, masaj odaları gibi rahatlatıcı tesisler de bulunuyor. Şehrimizde hayırlı olsun. Bu kapsamda projemize vermiş olduğu desteklerden dolayı Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık ve ekibine teşekkür ediyor, çalışmalarında başarılar diliyorum.” şeklinde konuştu

Kaynak: (Kütahya Arşiv Haber) - Kütahya Arşiv Haber Editör:
 
Etiketler: Kütahya'ya, 5, yıldızlı, Termal, Turizm, oteli, geliyor,
Haber Videosu
Yorumlar
Arşiv