Haber Detayı
10 Mayıs 2018 - Perşembe 15:53 Bu haber 2772 kez okundu
 
Kütahya'ya teleferik geliyor
Kütahya’da yıllardır konuşulan ancak bir türlü hayata geçirilemeyen teleferik projesi için nihayet ilk somut adım atıldı. Projenin ihalesi için fizibilite çalışmalarına başlandığı bildirildi.
Gündem Haberi


Kütahya’da yıllardır “Hisar Kalesi ile kent merkezi arasına inşa edilse ne güzel olur.” denilen ancak bir türlü hayata geçirilemeyen teleferik projesi için nihayet ilk somut adım atıldı. Kütahya Belediyesinden konu ile ilgili yapılan açıklamada teleferik projesi için fizibilite çalışmalarına başlandığı ifade edildi.

Belediye tarafından gerçekleştirilecek olan ve turizm yönünden şehrimize ayrı bir değer ve vizyon katacak olan teleferik projesi yapımı için, ihalesi ile ilgili fizibilite çalışmalarına başlandığı kaydedilirken, Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu’nun, bu kapsamında ilgili firma yetkilileri ile görüşerek fikir alışverişinde bulunduğu belirtildi. Proje için konuşan Başkan Kamil Saraçoğlu; “Kütahya Belediyesi olarak amacımız hemşehrilerimize en iyi şekilde hizmet verebilmektir. Teleferik projesinin turizm yönünden çok önemli olduğunu, şehrimize ayrı bir değer katacağını düşünüyoruz. Proje sayesinde tarihi Hisar Kalemize ulaşım daha kolay sağlanacaktır. Vatandaşlarımızın söz konusu projeyle ilgili bize çok fazla talepleri olmuştu. Hemşehrilerimizin talep ve önerilerini kanun çerçevesinde değerlendirerek çalışmalarımıza yön veriyoruz.” Dedi.

Hat uzunluğu 500 metre olacak

Şehir merkezi ile Hisar Kalesi arasına yapılması planlanan teleferik çalışmaları kapsamında 500 metre hat uzunluğu, 2 istasyonu, alt istasyon alanı kapalı otopark, alışveriş alanları, teleferik istasyonu üst istasyon ise çevre düzenlemeleri, restoran, kafeterya ve teleferik istasyonu şeklinde inşa edileceği bildirildi.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Kütahya'ya, teleferik, geliyor,
Haber Videosu
Yorumlar
Arşiv