Haber Detayı
06 Mart 2018 - Salı 17:47 Bu haber 1428 kez okundu
 
Kütahya'ya yeni bir üniversite mi geliyor?
Sağlık turizmi açısından büyük potansiyele sahip olan Kütahya’ya, bu yönde bir ihtisas üniversitesi kurulması için çalışma başlatıldığı bildirildi.
Eğitim Haberi


Konu hakkında bir açıklama yapan AK Parti Kütahya Milletvekili Vural Kavuncu, kente Sağlık İhtisas Üniversitesi kurulması yönünde çalışma başlatıldığını duyurdu. Kavuncu, Sağlık İhtisas Üniversitesinin kurulmasıyla birlikte Kütahya'nın Türkiye'nin en nitelikli ve kapsamlı rehabilitasyon tedavilerinin yapıldığı il haline geleceğini söylediği açıklamsında, İhtisas Üniversitesininin, Dumlupınar Üniversitesi tarafından desteklemesi gerektiğininin de altını çizdi.

Kavuncu, Kütahyalılar için güzel bir müjde sayılabilecek açıklamasında şöyle konuştu: "Şu anda beş tane üniversiteye misyon verilmiş ve ihtisas üniversitesi haline getirilmiştir. Bu ihtisaslardan sağlık ve rehabilitasyon alanında bir olaya talip olabiliriz. Bunda da en büyük çıkışımız Kütahya'nın ikinci bir devlet üniversitesine sahip olmasıdır. İkinci üniversitenin ise mevcudun paraleli veya eşi benzeri klonlanmış şekli olmasının da imkanı ve ihtimali yoktur. Bunun en akılcı çözümü üniversitemizin ikiye bölünmesi, içinden sağlıkla ilgili ögelerin çıkarılmasıdır."

“Çalışmalarımızı ve taleplerimizi ilettik, altyapı planlarımızı hazırladık.”

Kütahya'ya Sağlık İhtisas Üniversitesi kurulmasının en mantıklı ve rasyonel çözümlerden biri olacağını dile getiren Kavuncu, "Biz böyle bir üniversiteye rehabilitasyon alanında ihtisas üniversitesi misyonu alıp, ek bütçe, ek kadro imkanlarını elde edebiliriz. Bunun ötesi yaşlı sağlığı ve rehabilitasyon anlamında dünyada mükemmeliyetçi merkezlerinden birisi olmaya da talip olma imkanımız olur. İkinci üniversite kurulması anlamında çalışmalarımızı ve taleplerimizi ilettik, altyapı planlarımızı hazırladık, YÖK ile teknik çalışmayı yapmak adına Cumhurbaşkanlığımızın ve Başbakanlığımızın referansıyla orada çalışma yapabilmek için görüşme gerçekleştireceğiz." şeklinde konuştu.

Kaynak: (Kütahya Arşiv Haber) - Kütahya Arşiv Haber Editör:
 
Etiketler: Kütahya'ya, yeni, bir, üniversite, mi, geliyor?,
Haber Videosu
Yorumlar
Arşiv