Haber Detayı
19 Şubat 2020 - Çarşamba 20:23 Bu haber 874 kez okundu
 
Kütahya yine soğuyacak
Meteoroloji Genel Müdürlüğü, yarın sabah saatlerinden itibaren Orta Akdeniz üzerinden gelecek yeni bir soğuk ve yağışlı havanın bölgemizde etkili olacağını duyurdu. Yağışlı havanın yarın Kütahya’ya yağmur bırakması beklenirken, Cuma karla karışık yağmur, Cumartesi ise kar şeklinde kendini göstermesi bekleniyor.
Haberi


Yurdumuzda etkili olan kış şartları özellikle doğu bölgelerimizde şiddetini sürdürürken, son hafta biraz olsun ısınan batı bölgelerine yeni bir yağışlı havanın geleceği bildirildi. Meteorolojinin tahminine göre yarın Orta Akdeniz üzerinden yeni bir soğuk ve yağışlı hava geliyor.

Buna göre Batı bölgelerimizden başlamak üzere etkili olacak yağışlı hava, yarından itibaren 3 gün boyunca Kütahya’da da etkili olacak. İlk gün yani yarın Kütahya’da yağmur şeklinde kendini gösterecek yağışlı hava, Cuma günü karla karışık yağmur şeklinde, cumartesi günü ise kar yağışı olarak kendini htirecek.

Pazar gününden itibaren ilimizi terketmesi beklenen yağışlı havanın etkisiyle  sıcaklıklar özellikle Cuma ve cumartesi günü gündüz 2-4 dereceye, gece de -2,-4 derece civarına kadar düşecek. Pazar günü 6 derece civarında olması beklenen sıcaklıkların Pazartesi gününden itibaren ilimizi terketmesi bekenen yağışlı havanın ardından yine gündüz saatlerinde 10-13 dereceye kadar yükseleceği tahmin ediliyor.

pazartesi gününden itibaren yeniden 12-13 derece bandına yükselmesi bekleniyor.

Kaynak: (Kütahya Arşiv Haber) - Kütahya Arşiv Haber Editör:
 
Etiketler: Kütahya, yine, soğuyacak,
Haber Videosu
Yorumlar
En Çok Okunanlar
Arşiv