Haber Detayı
09 Şubat 2018 - Cuma 10:43 Bu haber 993 kez okundu
 
Kütahyalı ünlü işadamı Göksel Özçınar tahliye edildi
Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik yürütülen soruşturma kapsamında, tutuklu bulunan ve sahip olduğu madeni yağ fabrikasıyla Kütahya'da tanınan iş adamı Göksel Özçınar’ın, mahkemede itirafçı olunca adli kontrol şartıyla tahliye edildiği bildirildi.
Gündem Haberi


Kütahya'da sahip olduğu madeni yağ fabrikası ile tanınan ve bir süredir Fetullahçı Terör Örgütü üyesi olduğu iddiasıyla tutuklu bulunan iş adamı Göksel Özçınar, mahkemede itirafçı olunca adli kontrol şartıyla tahliye edildi. Özçınar’ın Kütahya 3. Ağır Ceza Mahkemesi'nde "Terör örgütüne üye olmak"  suçuyla yargılandığı duruşmada, mahkeme heyetine, itirafçı olmak ve etkin pişmanlık yasasından yararlanmak istediğini bildirdiği ifade edildi. Duruşmada, örgütün yurt içi ve yurt dışındaki faaliyetleri ile Kütahya yapılanması hakkında itiraflarda bulunan Özçınar’ın, örgütün sözde üst düzey il yapılanmasında bulunan ve darbe girişiminin ardından yurt dışına kaçan Süleyman Doğan'ın yaşlı bir kadını kandırarak arazisini ele geçirdiğini öne sürdüğü kaydedildi. Doğan'ın örgütün emlak işlerinden sorumlu olduğunu ileri süren Özçına’ın, "Yaşlı bir kadını kandırarak arazisini bağış adı altında örgüte kazandırdı. Daha sonra bu arazi, başkalarının üzerine satışı yapılarak devletten kaçırıldı" ifadesini kullandığı belirtildi.

Özçınar’ın, kesilen kurban etlerinin fakirlere dağıtılmak yerine örgüte yakın iş yerlerine satıldığını ve bu duruma kendisinin karşı çıktığını söylediği kaydedilen ifadesinde, örgütün sözde il imamı ile 2012 yılında Fettullah Gülen’i ziyarete gittiklerini de açıkladığı ifade edildi.

Örgütün sözde "il imamı" tutuklu sanık Ali Peksöz'ün, dönemin valisi ve 8 kişilik bir heyetle 2012'de Pensilvanya'ya gittiklerinde aslında Gülen’i ziyarete gittklerini itiraf eden Özçınar’ın, "Bu heyette bulunanların bazıları şu anda yurt dışına kaçtı, bazıları ise yargılanıyor. Bugüne kadar hiçbiri Fetullah Gülen'i ziyaret etmek için Pensilvanya'ya gittiğimizi söylemedi. Ben bunu ilk kez burada itiraf ediyorum. Fetullah Gülen dış güçler tarafından eğitilmiş çok tehlikeli ve kinci yapısı olan biri. Pensilvanya'da Gülen'in yaşadığı çiftliğin yanında radikal örgütlerin eğitildiği alanlar olduğunu da oraya gittiğimde öğrendim" şeklinde konuştuğu belirtildi.

Mahkeme heyetinin, itiraflarda bulunan Özçınar'ı adli kontrol şartıyla serbest bıraktığı bildirildi.

Kaynak: (Kütahya Arşiv Haber) - Kütahya Arşiv Haber Editör:
 
Etiketler: Kütahyalı, ünlü, işadamı, Göksel, Özçınar, tahliye, edildi,
Haber Videosu
Yorumlar
Arşiv