Haber Detayı
22 Mayıs 2018 - Salı 11:38 Bu haber 549 kez okundu
 
Kütahyalılar belediyenin düzenlediği mahalle iftarlarında buluşuyor
Kütahya Belediyesinin geleneksel olarak düzenlediği mahalle iftar programları bu Ramazanda da yeniden başlıyor.
Haberi


Mahalle iftarları için Kütahya Belediyesi tarafından yapılan açıklamada, geleneksel mahalle iftarlarının 23 Mayıs Çarşamba (yarın) itibariyle yeniden başlayacağı bildirildi. Belediyenin gerçekleştirdiği iftar programının her akşam ayrı bir mahallede uygulanacağı kaydedilen açıklamada, 57 mahallede gerçekleştirilecek mahalle iftarlarında binlerce hemşehrimizin oruçlarını birlikte açmanın huzurunu yaşayacağı ifade edildi.

Kütahya halkı tarafından da rağbet gören mahalle iftarlarının ilkinin Çarşamba akşamı 100. Yıl Mahallesi ile başlayacağı belirtilen açıklamada, son iftar programının Sofu Mahallesi ile sona ereceği anlatıldı.

Tüm hemşehrilerimizin davet edildiği Kütahya Belediyesinin mahalle iftar programı şu mahallelerde gerçekleşecek:
Hacıazizler Mahallesi, Zafertepe Mahallesi, Sinerköy Mahallesi, Dumlupınar Mahallesi, Ağaçköy Mahallesi, Yenidoğan Mahallesi, Yunusemre Mahallesi, 75. Yıl Mahallesi, İkizhüyük Mahallesi, Zığra Mahallesi, Alayunt Mahallesi, Fatih Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi, Vefa Mahallesi, Yıldırım Beyazıt Mahallesi, Akkent Mahallesi, İnköy Mahallesi, Çalca Mahallesi, Kırgıllı Mahallesi, Yenibosna Mahallesi, Perli Mahallesi, Sanayi Esnafı ile Fuat Paşa Mahallesi, Paşam Sultan Mahallesi, Mecidiye Mahallesi, Maruf Mahallesi, Gazikemal Mahallesi, Gaybiefendi Mahallesi, Meydan Mahallesi, Bahçelievler Mahallesi, Evliya Çelebi Mahallesi, Mehmet Akif Ersoy Mahallesi, Maltepe Mahallesi, Saray Mahallesi,  Müderris Mahallesi, Hamidiye Mahallesi, Sultanbağı Mahallesi, Börekçiler Mahallesi, Okmeydanı Mahallesi,  Gültepe Mahallesi, Kumarı Mahallesi, Aydoğdu Mahallesi, Osmangazi Mahallesi, Ziraat Mahallesi, Kirazpınar Mahallesi, Civli Mahallesi, Şair Şeyh Dumlupınar Mahallesi, Bölücek Mahallesi, Yoncalı Mahallesi, Enne Mahallesi, Andız Mahallesi, Geven Mahallesi, Parmakören Mahallesi, Okçu Mahallesi, Güveçci Mahallesi ve Sofu Mahallesi.

Açıklamanın sonunda, diğer yandan Kütahya Belediyesi ve 1. Organize Sanayi Bölgesi (OSB) işbirliği ile her akşam Cuma pazarı karşısındaki iftar sofrasının da devam ettiği ifade edildi.

 

Kaynak: (Kütahya Arşiv Haber) - Kütahya Arşiv Haber Editör:
 
Etiketler: Kütahyalılar, belediyenin, düzenlediği, mahalle, iftarlarında, buluşuyor,
Haber Videosu
Diğer Fotoğraflar


Yorumlar
Arşiv