Haber Detayı
29 Ağustos 2018 - Çarşamba 20:02 Bu haber 407 kez okundu
 
Kütahyaspor için kimse elini taşın altına koymuyor
Yaşadığı yönetim ve mali kriz nedeniyle adeta can çekişen Kütahyaspor için konuşan Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, göreve geldiklerinden bu yana takıma her zaman destek olduklarını belirterek, bunun tek başına yetmediğini ve Kütahyaspor için hiç kimsenin elini taşın altına koymadığını ifade etti.
Gündem Haberi


Kütahyaspor’un içinde bulunduğu yönetim ve mali kriz hakkında açıklamalarda bulunan Kütahya Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu ve AK Parti Kütahya Milletvekili İshak Gazel takımın sahipsiz olmadığını, ancak kentin tamamının takıma destek olmasıyla Kütahyaspor’un yaşayabileceğini söylediler. 

Kütahyaspor’un içinde bulunduğu kriz ortamı için Belediye Sosyal tesislerinde Milletvekili İshak Gazel’le bir basın toplantısı düzenleyen Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, Kütahyaspor’a yardım için hiç kimsenin elini taşın altına koymadığını ve herkesin bunu birilerinden beklediğini söyledi. Belediye olarak maddi ve manevi açıdan Kütahyaspor'un yanında olmaya devam edeceklerinin altını çizen Başkan Saraçoğlu, takımın içinde bulunduğu durumdan aslında kentin sorumlu olduğunu dile getirmeye çalıştı. Saraçoğlu, şunları söyledi:

“Kütahyaspor, sadece siyasilerin ve iktidarın takımı değil!”

"Kütahyaspor'un sadece siyasilerin ve iktidarın sahip çıkması gereken bir takım olmaması gerekir. Kütahyaspor'a iş adamlarımızın, esnafımızın, sporseverlerin ve tüm Kütahyalıların sahip çıkması gerekiyor. Biz Kütahya Belediyesi olarak bugüne kadar yaklaşık 3 milyon liraya yakın nakdi destekte bulunduk. Geçmiş dönemlere baktığımız zaman bu denli yardımların yapılmadığını görüyoruz. Yapmış olduğumuz yardımlar için pişmanlık duymuyoruz. Çünkü bizler bu yardımları gençlerimiz spor alışkanlığı kazansınlar ve kötü alışkanlıklardan uzak dursunlar diye yapıyoruz."

“Eleştirenler aylık cüzi miktarda Kütahyaspor'a yardım etse, sıkıntıların çoğu ortadan kalkar.”

Zaman zaman sosyal medya başta olmak üzere çeşitli platformlarda haksız eleştirilere ve hakaretlere de maruz kaldıklarını dile getiren Başkan Saraçoğlu, "Eleştirenler aylık cüzi miktarda Kütahyaspor'a yardımda bulunsa ve bu sayı daha da arttırılsa, takımımızın yaşadığı sıkıntıların büyük çoğunluğu ortadan kalkmış olur. Ama hiç kimse elini taşın altına koymuyor ve herkes birilerinden bekliyor. Ticaret ve Sanayi Odası, 1. Organize Sanayi Bölgesi'nde bulunan yaklaşık 85 firmamız, esnaf odaları ve esnafımızın takımımıza katkı sunmaları gerekir. Başarılı olan şehirlerin takımlarına baktığımız zaman herkesin takımlarına sahip çıktığını görüyoruz."

Milletvekili İshak Gazel:
“Kütahyaspor için değil elimizi, gerekirse gövdemizi  taşın altına koyarız.”

Toplantıda konuşan Milletvekili İshak Gazel ise, Başkan Saraçoğlu ile birlikte ortaya koydukları çabalar neticesinde Kütahyaspor'un hiçbir borcunun bulunmadığını ifade etti.

Kütahyaspor'da yaşanan ve krize sebep olan mali sıkıntıları ortadan kaldırmak adına sorunları kökten çözecek projelere yönelmek için de bazı girişimlerde bulunduklarını söyleyen Gazel  konuşmasında şunları dile getirdi:

"Kütahyaspor sahipsiz değildir. Kütahyaspor için değil elimizi, gerekirse gövdemizi  taşın altına koyarız. Bizler ilin temsilcileri olarak AK Parti milletvekilleri, belediye başkanımız ve teşkilatımızla birlikte Kütahyaspor özelinde bir toplantı gerçekleştirdik. Yaptığımız toplantıda vardığımız neticede, Kütahyaspor'da ara ara ortaya çıkan ve yönetim krizine de neden olan mali krizi kökten çözecek bazı projelere yönelmemiz gerekiyor."

 

Kaynak: (Kütahya Arşiv Haber) - Kütahya Arşiv Haber Editör:
 
Etiketler: Kütahyaspor, için, kimse, elini, taşın, altına, koymuyor,
Haber Videosu
Yorumlar
Arşiv