Haber Detayı
28 Nisan 2020 - Salı 14:21 Bu haber 304 kez okundu
 
Maske dağıtımında önemli son dakika gelişmesi
Ajanslara düşen son dakika haberine göre; ücretsiz maske dağıtımıyla ilgili önemli bir gelişme yaşandı. İstanbul Eczacı Odası'ndan yapılan açıklamaya göre, Kamu Kurum ve Kuruluşlarında çalışanlar ile herhangi bir işyerinde SSK'lı olarak çalışan vatandaşlar eczanelerden dağıtılan ücretsiz maske sisteminden yararlanamayacakları ifade edildi.
Gündem Haberi


Vatandaşların Korona Virüsü Salgınından korunması amacıyla eczanelerden ücretsiz olarak dağıtılan maskeler hususunda önemli bir gelişme yaşandı.  Haber kanallarına düşen son dakika haberine istinaden, İstanbul Eczacı Odası'ndan yapılan açıklamaya göre, , Kamu Kurum ve Kuruluşlarında çalışanlar ile herhangi bir işyerinde SSK'lı olarak çalışan vatandaşların eczanelerden dağıtılan ücretsiz maske sisteminden yararlanamayacakları belirtildi. Açıklamada, bu vatandaşların maskelerini çalıştıkları kurum ve kuruluşlardan temin edeceği vurgulandı.

İstanbul Eczacı Odası'ndan yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı: “Eczanelerimizden ücretsiz maske dağıtımı esnasında yaşadığımız yoğunluğun azaltılması yönünde Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu (TİTCK) ile yaptığımız görüşmeler sonucunda yeni düzenlemeler yapılmıştır.

Buna göre; kamu kurum ve kuruluşlarında çalışanlar ile herhangi bir iş yerinde SSK'lı olarak çalışan vatandaşlarımız, eczanelerden dağıtılan ücretsiz maske sisteminden faydalanamayacaktır. Bu vatandaşlarımız, maskelerini çalıştıkları kurum ve işyerlerinden temin edeceklerdir.”

 

Kaynak: (Kütahya Arşiv Haber) - Kütahya Arşiv Haber Editör:
 
Etiketler: Maske, dağıtımında, önemli, son, dakika, gelişmesi,
Haber Videosu
Yorumlar
Arşiv