Haber Detayı
26 Mart 2019 - Salı 14:27 Bu haber 694 kez okundu
 
MHP Başkan Adayı Alim Işık, "Kütahya'ya yatırım akacak."
Yerel seçim çalışmaları çerçevesinde 100.Yıl Mahallesindeki toplantıda konuşan MHP Belediye Başkan adayı Alim Işık, Kütahya’ya yatırım gelmemesine genç nüfusun olmayışının sebep olduğunu söyledi. Bunu değiştirmek için projelerini hayata geçirdiklerinde “Kütahya’ya yatırımlar akacak.” dedi.
Siyaset Haberi


Yerel seçime sayılı günler kala başkan adayları çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Adaylar mahalle mahalle gezerek vatandaşlarla bir araya gelerek Kütahya için projelerini anlatıyor. Bu bağlamda, Kütahya’nın iş olanakları açısından yatırımcı çekmesi noktasında çeşitli projelerinin olduğunu söyleyen MHP Kütahya Belediyesi Başkan Adayı Alim Işık, projelerini hayata geçirdiklerinde “Kütahya’ya yatırımcı akacak.” şeklinde konuştu.

“Bursa’da yatırımcı arsanın metrekaresine 3 bin 500 lira ödüyor, Kütahya’da 50 lira olan arsa fiyatını dikkate almıyor.”

Vatandaşlarla 10. Yıl Mahallesinde bir araya gelen Alim Işık, “Kütahya’ya yatırımcının gelmemesinin en büyük nedeni genç nüfus azlığıdır. Genç nüfus yatırımcı için olmazsa olmaz şartların en önemlisidir. Yatırımcılar, genç nüfus olmadığı için Kütahya’yı es geçiyor. Uşak’ı, Afyon’u, Eskişehir’i ya da Bursa’yı tercih ediyor. Mesela Bursa’da arsanın metre karesine 3 bin 500 lira fiyat ödüyor. Ama, Kütahya’da 50 lira olan arsa fiyatını dikkate almıyor. Buna neden olarak, Kütahya’da genç nüfusun olmayışı ortaya çıkıyor. Mühendis, teknisyen, yeri geldiğinde de işçi bulamamaktan korkuyor yatırımcılar.

“Genç nüfusun Kütahya’ya gelmesini sağlayacağız.”

Biz genç nüfusun Kütahya’ya gelmesini sağlayacağız. Üniversitelerimizde okuyan öğrencilerimizin “İkamet Kart Projemiz” ile birinci ikamet adreslerinin Kütahya’mıza alınmasını sağlayacağız. Böyle olunca Ege Bölgesi’nin en yaşlı ili olan Kütahya’nın nüfusunun yaş ortalaması düşecek ve yatırımlar ilimize akmaya başlayacak.” İfadesini kullandı.

“OSB yönetimlerinde Belediyemiz adına oy kullanacak kişilerin ilimiz menfaatleri doğrultusunda oy kullanmalarını sağlayacağız.”

Konuşmasının devamında, Kütahya’ya yatırımcıların gelmemesi için engellendiği iddialarına da yer veren Alim Işık, yatırım gelmesi noktasında OSB’lerin dolması için hızla çalışacaklarını kaydetti. Bu konuda Zafer Organize Sanayi Bölgesi’ne dikkati çeken Işık, “Orada valiliğin, belediyenin ve Ticaret Sanayi Odası’nın 3’te 1 oranında söz hakkı olan temsilcileri var, onlara doğru olanı yaptıracağız. 1. ve 2. OSB’lerde varsa boş parsel, onların hızla doldurulmasını sağlayacağız. OSB yönetimlerinde Belediyemiz adına oy kullanacak kişilerin ilimiz menfaatleri doğrultusunda oy kullanmalarını ve boş parsellerin hızla doldurulmasını sağlayacağız. Kütahya’nın menfaati ne ise, kararı öyle alacağız.” dedi.

“İnşallah değerli hemşehrilerim yüzleri hep gülecek!”

Kütahya için 130 farklı proje İle vatandaşların karşısında olduklarını ve 5 yıl içinde tüm projelerini hayata geçireceklerini sözlerine ekleyen Alim Işık, “Kütahyam’a sözümüz var!  İnşallah değerli hemşehrilerim yüzleri hep gülecek! Söz verdik hep birlikte başaracağız.” şeklinde konuştu.

Kaynak: (Kütahya Arşiv Haber) - Kütahya Arşiv Haber Editör:
 
Etiketler: MHP, Başkan, Adayı, Alim, Işık,, "Kütahya'ya, yatırım, akacak.",
Haber Videosu
Yorumlar
Arşiv