Haber Detayı
20 Temmuz 2020 - Pazartesi 13:22 Bu haber 165 kez okundu
 
MHP Milletvekili Erbaş, Kütahya'nın yol sorunları için Bakan Karaismailoğlu'ile görüştü
MHP Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş, Kütahya’nın yol sorunlar için Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’nu ziyaret ederek sıkıntıları dile getirdi. Görüşmede vatandaşların ölüm Virajı adını verdiği Ilıca virajı başta olmak üzere Kütahya’nın diğer yol sorunlarını iletti.
Gündem Haberi


Kütahya’nın yol sorunlarını dile getirmek için Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu ile görüşen MHP Milletvekili Ahmet Erbaş, Ilıca Virajı başta olmak üzere ilimizin diğer yol sorunlarını da bakana iletti. Erbaş’ın ziyaretine MHP İstanbul Milletvekili Arzu Erdem de eşlik ederken, öncelikle geçen hafta da trafik kazası yaşanan ve vatandaşların “Ölüm Kavşağı’ adını verdiği Ilıca yol ayrımındaki virajın mutlaka düzeltilmesi gerektiğini ifade ettiklerini bildirdi.

Ziyaretlerinde ayrıca Gediz-Simav karayolunun düzeltilmesi, Tavşanlı-Domaniç yolunun kalan 19 Km’lik kısmının duble yol yapılmasını da talep ettiklerini kaydeden Milletvekili Erbaş, “Sayın bakanımızdan Emet-Tavşanlı yolunun güzergahı hakkında proje yapanların araştırılması ve gerekiyorsa da cezalandırılmasını istedik. Bu güzergâh maden toprakları olduğu için hayli yumuşak ve yolda hemen her yıl çökmeler yaşandı. Şimdi çökmenin önlenmesi için fora kazıklar çakılıyor. Ancak, başka güzergahtan duble yol yapılsa idi bundan daha ucuza mal olabilirdi. Milli servetimizin birkaç kişinin hatası için gereksiz yere harcanmasına karşıyız. Bu sebeple bakanımızdan bu yolun araştırılmasını talep ettik” şeklinde konuştu.

Ulaştırma Bakanı Karaismailoğlu’nu Kütahya’ya davet de ettiklerini ifade eden Erbaş, “Sayın bakanımızı Kütahya’ya davet ederek, Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Murat Kurum’un ilimizde bulunan tüm belediyelerin başkanları ile yaptığı toplantı gibi bir toplantı yapmasını istedik. Böyle toplantıların Cumhur İttifakının da özüne uygun olacağını, Sayın Kurum’un ziyaretinin Kütahya’da çok olumlu bir iz bıraktığını kendilerine söyledik” dedi.

Kaynak: (Kütahya Arşiv Haber) - Kütahya Arşiv Haber Editör:
 
Etiketler: MHP, Milletvekili, Erbaş,, Kütahya'nın, yol, sorunları, için, Bakan, Karaismailoğlu'ile, görüştü,
Haber Videosu
Yorumlar
Arşiv