Haber Detayı
09 Eylül 2019 - Pazartesi 16:31 Bu haber 596 kez okundu
 
Milletvekili Ahmet Erbaş'ın tanıtım seferberliği ses getirdi
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş'ın, “Kütahya seni bekliyor” çıkış sloganıyla hayata geçirdiği tanıtım projesi gerek sosyal medyada, gerekse çeşitli ulusal kanalların haber bültenlerinde ses getirdi.
Gündem Haberi


Projenin tanıtımı Kütahya'daki STK'ların başkan ve yöneticilerinin katıldığı toplantıda yapılırken, Kütahya'nın değerlerinin öne çıkarıldığı görseller, aynı anda sosyal medya hesaplarından paylaşıldı.

Milletvekili  Erbaş’ın Kütahya’nın tarihi, doğal ve kültürel zenginliklerini duyurmak için yaptığı tanıtımdan sonra, Facebook,Twitter ve  Instagram‘da  büyük paylaşımlar yapılırken, Paylaşılan Kütahya görselleri ve proje Türkiye gündeminde ses getirdi. Çok sayıda ünlü de Kütahya'nın tanıtımı için yapılan paylaşımlara yorum yaparak ve paylaşarak destek sağladı.

Kütahya’nın tanınırlığını artırmak adına sosyal medyayı etkin kullanmanın ilimize fayda sağlayacağını düşündüğünü kaydeden Milletvekili Erbaş, proje hakkında şunları ifade etti.


“Kütahya yurdumuzda ve dünyada maalesef yeterince tanınmamaktadır. Peki, bizler Kütahya'nın tanıtımı için ne yaptık? Çağımızın en büyük tanıtım aracı olan sosyal medyada ne konumdayız? Resmi 81 milyon 330 bin nüfusumuz var. 54 Milyon internet kullanıcımız var, 72 Milyon mobil kullanıcımız var, 44 milyonu aktif. Türkiye'de 54 milyon internet kullanıcının yüzde 40'ı sosyal medyaları kullanıyor, Yüzde 26'sı televizyon üzerinden bu ihtiyacını gideriyor, yüzde 25'i ulusal internet haberlerine bakıyor. Kütahya'da bugün aktif sosyal medyayı kullanan insan sayısı 312 bin. Şimdiye kadar bu rakama Cumhuriyet tarihinde hiçbir siyasi parti ulaşamamıştır. Böyle bir ortamı hiç kimse görmemiştir. 387 bin sosyal medya kullanıcısının büyük bir çoğunluğu –içindekileri azınlıkta da kalsa tenzih ederim- örfümüzde, kültürümüzde, ananelerimizde ve dini inançlarımızda olmadığına inandığımız birçok paylaşımlar yapmaktadır ve halen de yapmaktayız. Yediğimiz, içtiğimiz, şahsi eşyalarımız, arabalarımız, evimizin mobilyası, kişisel eşyalarımız ne anlama geliyor? Uçak biletimizi, hastanede yatan yaşlı annemizin o görüntüsünü, mezara verdiğimiz bir büyüğümüzün mezara veriliş şekline kadar internet ve sosyal medyalarda paylaşacak kadar örfümüzden, adetimizden ve dinimizden uzaklaştık. Peki, bu kadar paylaşım içinde yapmadığımız tek ne var biliyor musunuz? Kütahya"!

Sayısal verilerini paylaştığım bu kadar büyük bir vatandaş kitlemizin Kütahya ile ilgili paylaşım yıl ortalaması yüzde 0.89. Yani yüzde 1 bile değil. Sonra da diyoruz ki! 'Kimse bizi tanımıyor, bilmiyor'. Halbuki birçok vilayete nasip olmayacak Allah birçok güzellikleri bizlere bahşetmiş. Aizonai Antik Kenti, Frig Vadisi, Germiyan Sokağı, Hayme Ana Türbesi, Kütahya Kalesi, Kütahya Arkeoloji Müzesi, Çini Müzesi, Dumlupınar Müzesi, Dumlupınar Şehitliği ve Anıtı, Ulu Cami, Çinili Cami, Dönenler Meydanı, Murat Dağı Kaplıcaları dünyada tek. Murat Dağı, 1450 rakımla sıcak ve soğuk suyun olduğu dünyada tek dağ. Yoncalı Kaplıcaları, Eynal Kaplıcaları, Ilıca Harlek Kaplıcaları, Domaniç Ormanları, Gölcük Yaylası, Kütahya Hisarı, Topuk Yaylası, Hıdırlık, Cimcik, Güveç, Gediz Tarhanası, Simav Dağ Kestanesi, Emet Pidesi. Şu an gittikçe azalan hepinizin bildiği Cücem Eriği, Gelincik Elması, Labada Dolması, Pazarlar ve Şaphanemizin vişnesi kirazı gibi şu anda sayamadığım yüzlerce güzelliğe sahibiz. Bunların tanınması ve tanıtılması gerekiyor.”

Sözlerinin sonunda yerli ve yabancı turistleri Kütahya'ya davet eden Erbaş, proje görsellerinin paylaşımları için Kütahyalılardan destek istedi.

Kaynak: (Kütahya Arşiv Haber) - Kütahya Arşiv Haber Editör:
 
Etiketler: Milletvekili, Ahmet, Erbaş'ın, tanıtım, seferberliği, ses, getirdi,
Haber Videosu
Yorumlar
En Çok Okunanlar
Arşiv