Haber Detayı
27 Temmuz 2018 - Cuma 10:52 Bu haber 497 kez okundu
 
Milletvekili Erbaş dedi ki:
Yakın zaman içinde yasalaşması beklenen bedelli askerlik hususunda açıklamalarda bulunan MHP Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş, “Bedelliler 21 günlük temel eğitimini Kütahya Hava Er Eğitim Tugayında alsın.” dedi.
Gündem Haberi


İgili torba yasanın TBMM’den geçmesiyle birlikte yakın zaman içinde uygulanmaya başlaması beklenen Bedelli askerlik konusunda  bir açıklama yapan MHP Milletvekili Ahmet Erbaş, bedellilerde 21 günlük temel eğitimlerin Er Eğitim Tugaylarında verileceğini söyledi. Bu çerçevede, bedelli askerler için eğitim verilecek tugaylar arasına Kütahya Hava Er Eğitim Tugayının da alınması için Savunma Bakanlığından talepte bulunacağını dile getiren Milletvekili Erbaş, Kütahya için bu fırsatın değerlendirilmesi gerektiğini belirtti.

Erbaş konu hakkında düşündüklerini şöyle ifade etti: “Aziz şehrimiz için karşımıza çıkan her fırsat büyük küçük demeden değerlendirilmelidir. Bir defaya mahsus olsa da, bu kararın ekonomik darlık içindeki Kütahyalı esnafımıza ve şehrimize önemli bir katkı sağlayacağına, ayrıca ilimizin tanınırlık ve bilinirlik oranını arttıracağına inanıyorum.”

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Milletvekili, Erbaş, dedi, ki:, ,
Haber Videosu
Yorumlar
Arşiv