Haber Detayı
21 Haziran 2018 - Perşembe 15:40 Bu haber 608 kez okundu
 
Milletvekili Kavuncu; "Kütahya'da son 16 yılda SGK'lı çalışan sayısı 45 binlerden 100 bin sınırına yaklaştı."
AK Parti Kütahya Milletvekili Vural Kavuncu, 16 yıllık hükümetleri süresinde Kütahya’da yapılan yatırımlarla çalışan SGK’lı sayısının 45 binlerden 100 bin sınırına yaklaştığını ifade etti.
Ekonomi Haberi


AK Parti Kütahya Milletvekili Vural Kavuncu, AK Parti hükümetleri süresince 16 yılda Kütahya’ya yapılan bazı yatırımlarla ilgili yaptığı basın açıklamasında, Kütahya’da çalışan SGK’lı sayısının 45 binlerden 100 bin sınırına yaklaştığını duyurdu. Kavuncu, sanılanın aksine kamu kurumlarındaki çalışan sayısında da önemli artışlar yaşandığını söyledi.

Göreve geldikleri ilk günden beri yeni iş alanlarının oluşturulması ve vatandaşların doğdukları yerde doymaları için yapılacak çalışmaların 1. Öncelikleri olduğunu dile getiren Kavuncu, çalışan sayısındaki önemli artış kaynağının özel sektör olduğunu belirtti. Kavuncu; “10 sene önce ilimizde sadece 1 OB’de 600 çalışan varken, bugün aktif olan 4 OSB’de 130’u geçkin fabrika ve 15 bine yakın çalışan var. Yeni kurulan Zafer OSB ise şimdiye kadar OSB’ler içinde sahip olduğu olanaklar bakımından en büyükleri olarak yeni yatırımcılarını bekliyor.

“Yapılan özelleştirmelere rağmen kamu çalışanında bir azalma olmadı.”

Muhalefetin yürüttüğü onca kara propagandaya rağmen özelleştirmeler sonunda kamu çalışanında bir azalma olmadı. Çünkü, iimizde yeni kurulan kamu kurmlarının yanı sıra mevcut kurumlarda da çalışan sayıları arttı. Örneğin sadece Milli Eğitim Bakanlığında 8 bin 123, Sağlık Bakanlığında ise 5 bin çalışanımız var.” dedi.

“Muhakefet, Emet ve Hisarcık’a kazandırdığımız 3 fabrikayı söylemeyi unuttu.”

Milletvekili Kavuncu açıklamasının devamında, son günlerde Kütahya gündeminde yer edinen Bor Karbür tesisi hakkında da değerlendirmelerde bulundu. Kavuncu,  Balıkesir’e özel bir firma aracılığıyla yapılacak Bor karbür tesisinin Kütahya gündeminde büyük yer tuttuğuna işaret ederek, “Bu tartışmayı yaparken nedense muhalefet Emet ve Hisarcık’a yapılan 3 fabrikanın tamamının AK Parti hükümetleri döneminde yapıldığını söylemeyi unuttu.

“ETİ Bor İşletmeleri ve iş yapan şirketlerinde bugün 2 bin kişinin üzerinde çalışan var.”

Bakanımızın daha büyük bir fabrikayı Kütahya’ya kuracağız sözünü ise görmezden geldiler.  Emet İşletme Müdürlüğünün Borik Asit üretimin merkezi olması amacıyla 2003’te yıllık 120 bin ton kapasiteli borik asit-1 fabrikası, 2011’de yıllık 120 bin ton kapasiteli Borik Asit-2 farikası ve 2014’de yıllık 50 bin ton kapasiteli çok amaçlı borik asit fabrikasını AK Parti kurdu. Şimdi de ihalesini gerçekleştirdiğimiz, yeni bir borik asit fabrikası yatırımına daha başlıyoruz. ETİ Bor İşletmeleri ve iş yapan şirketlerinde 2 yıl önce toplam çalışan 1550 kişi civarında iken, bugün rakam 2 bin kişinin üzerine çıkmış durumda.” şeklinde konuştu.

“TKİ ve Tunçbilek  GLİ’de son 7 yılda kamuda 1.000 kişi iş imkanı buldu.”

Açıklamasının sonunda, ayrıca TKİ ve Tunçbilek  GLİ’de son 7 yılda kamu personeli olarak  1.000 kişinin iş imkanı bulduğunu hatırlatan Kavuncu, “Yeni maden ocağımızın ve iş kapısının bölgemize ve insanımıza hayır ve bereket getirmesini temenni ediyorum. Ülkemizi gelişmiş ülkeler seviyesine çıkaracak yatırımların yapıldığı, büyümenin ve kalkınmanın sürdüğü, istikrar ve huzurun vatanı haline getiren Sayın Cumhurbaşkanımız R. Tayyip Erdoğan’a minnet ve şükranlarımızı sunuyoruz. Aziz hemşehrilerimizin 24 Haziran’da başkanlı seçiminde R. Tayyip Erdoğan’a, milletvekilliğinde de AK Parti’yi tercih ederek bu yatırımlara huzur ve berekete katkı vereceklerinden kuşkumuz yoktur.” dedi.

 

 

 

 

 

 

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Milletvekili, Kavuncu;, "Kütahya'da, son, 16, yılda, SGK'lı, çalışan, sayısı, 45, binlerden, 100, bin, sınırına, yaklaştı.",
Haber Videosu
Yorumlar
Arşiv